Zobu šķilšanās problēmas - Multi-Mam LV


Zobu šķilšanās problēmas

Kad zobi sāk augt un lauzties caur smaganām, gan bērnam gan vecākiem tas var sagādāt daudz problēmu. Zobu šķilšanās parasti notiek apmēram 6 mēnešu vecumā, taču nereti šis process sākas arī laikā no 3 līdz 12 mēnešu vecumam. Līdz pat 3 gadu vecumam jūsu mazulim izveidosies 20 piena zobi, kurus vēlāk, laika gaitā no 6 līdz 21 gada vecumam, nomainīs pastāvīgie zobi.

Zobu šķilšanās process ir individuāls, un katrs bērns izjūt ļoti atšķirīgu diskomfortu un intensitāti. Daži mazuļi un bērni, kas ir tikko sākuši staigāt, izrāda tikai vienu vai divas pazīmes, kamēr citi izrāda virkni problemātisku simptomu. Tomēr vairākums bērnu zobu šķilšanās laikā pārdzīvo vienu no sekojošajām problēmām, un mēs sniedzam jums to risinājumus.

Siekalošanās

Zobu šķilšanās bieži vien izraisa pārmērīgu siekalošanos, kuras rezultātā var tikt sakairināti vaigi vai zods. Noslauciet siekalas, nosusinot mazuļa seju ar tīru, mīkstu auduma lupatiņu, un uzklājiet aizsargājošu krēmu (ja jūs mazuli barojat ar krūti, var palīdzēt krūtsgaliem paredzētais krēms).

Nepārtraukta visu pieejamo priekšmetu košļāšana

Bērni to dara, lai mazinātu spiedienu, ko rada zobi, kas lien ārā no smaganām. Jūs ievērosiet, ka jūsu mazulis grauzīs sedziņu, drēbes, rotaļlietas, mājsaimniecības priekšmetus, savas rociņas, jūsu rociņas ko citu, kas ir pieejams.

Jūs varat piedāvāt savam mazulim sterilizētas, atdzesētas košļājamās rotaļlietas, kas ir drošas graušanai un sniedz arī patīkamu, vēsu sajūtu. Jūs varat arī masēt sava mazuļa smaganas ar atdzesētu, slapju auduma lupatiņu. Tikai paturiet prātā, ka dažas no vecajām metodēm, par kurām jūs varbūt esat dzirdējusi var nemaz nebūt labas. Atdzesēts burkāns var radīt aizrīšanās risku mazulim, savukārt zobu šķilšanās cepumos esošais cukurs apdraudēs jūsu zobu veselību, tiklīdz tie parādīsies.

Vēl viens smaganu sāpju mazināšanas veids ir zobu šķilšanās gēlu lietošana. Šie gēli sniedz nomierinošu atvieglojuma sajūtu. Ja jūs glabājat šos gēlus ledusskapī, tie var sniegt mazulim arī patīkamu vēsuma sajūtu. Vēl vien metode ir uzklāt zobu šķilšanās gēlu uz košļājamās rotaļlietas vietās, kur tā nonāk saskarē ar smaganām.

Ausu raustīšana un vaigu berzēšana

Tās ir sāpošu smaganu pazīmes, ko izrāda jūsu bērns. Šādā gadījumā atkal var palīdzēt košļājamās rotaļlietas, atdzesēta auduma lupatiņa un zobu šķilšanās gēls, nedaudz samazinot mazuļa izjustās sāpes un spiedienu uz smaganām. Ja tas nepalīdz, ļoti gaidīto atvieglojuma sajūtu var sniegt bērniem paredzētais paracetamols, it īpaši nakts stundās, kad visi simptomi rada vēl lielāku diskomfortu.

Ausu raustīšana var būt arī ausu infekcijas pazīme, tāpēc pārliecinieties, ka vispirms ir izslēgta šāda iespējamība.

Apsārtuši vaigi

Jūs varat ievērot, ka jūsu bērna seja ir sarkana. Bieži vien viens sārts vaigs liecina par zobu šķilšanos, parādoties tajā pusē, kurā ir sagaidāms zobs. Tomēr, ja sarkani ir abi vaigi, tā var būt ar zobu šķilšanos nesaistīta drudža pazīme, kā arī infekcijas simptoms. Pārbaudiet sava mazuļa ķermeņa temperatūru. Ja tā pārsniedz 102°F vai 38,9°C, apmeklējiet savu ārstu.

Ēstgribas zudums

Jūsu bērnam lielu diskomfortu var sagādāt cieto pārtikas produktu košļāšana. Atdzesēti mīkstie pārtikas produkti var sniegt atvieglojuma sajūtu. Jūs varat savam bērnam piedāvāt tādas lietas kā ābolu biezeni, smūtiju, sastampātus augļus, saldētus banānus vai augļu jogurtu.

Uzbudināta uzvedība

Lai gan daži mazuļi pārcieš zobu šķilšanos bez lielas jezgas, citiem tā var sagādāt ļoti lielu stresa mutē izjustā diskomforta dēļ. Tas var likt par sevi manīt kā uzbudināta uzvedība, bieža raudāšana bez acīmredzama iemesla, traucēts miegs un nemiers. Papildus ierastajiem palīglīdzekļiem, kas var palīdzēt, māmiņas un tētiņa mīlestība un atbalsts var būt vissvarīgākais faktors nemierīga bērniņa nomierināšanā. Šajā periodā samīļojiet un sabučojiet savu bērniņu biežāk nekā parasti, un jūsu mazulis var rast mieru un atpūtu jūsu rokās.

Asiņojošas smaganas

Lai gan tās izskatās biedējoši, nav pamata bažām. Dažreiz, zobam laužoties ārā no smaganas, var izveidoties neliela, ar asinīm pieplūdusi smagana vai hematoma jeb stingra, ar smaganu iesprostotajām asinīm pieplūdusi zona. Nebrīnieties, ja šādas tulznas pēkšņi pārplīsts un jūs mazuļa mutē ieraugāt nedaudz asiņu. Jūs varat palūgt savam ārsta, lai viņš šīs asinis izsūknē, ja tās jūs dara bažīgu, taču parasti uzkrājušās asinis pazūd, kad izlaužas zobs.