Zobu šķilšanās laikā lietojamie līdzekļi - Multi-Mam LV


Zobu šķilšanās laikā lietojamie līdzekļi

Ja jūsu mazulim šķiļas zobi, visticamāk, ka jūs zināt, cik daudz stresa tas var radīt visai ģimenei. Lai gan simptomu skaits un intensitāte ir ļoti individuāla un atšķiras bērnu starpā; vairākums mazuļu izrāda vismaz vienu ierasto zobu šķilšanās pazīmi: siekalošanās, košana, kaprīzums un aizkaitināmība, apetītes zudums, nemierīgs miegs, vaigu un ausu beršana. Simptomi parādās apmēram četras dienas pirms zoba izšķilšanās un turpinās vēl trīs dienas pēc. Lai palīdzētu savam bērnam pārciest zobu šķilšanās procesu pēc iespējas nesāpīgāk, mēs esam apkopojuši iespējamo atvieglojošo līdzekļu sarakstu, kurus jūs varētu izmēģināt.

Maiga smaganu masāža

Mazulim, kam šķiļas zobi, neliels spiediens uz smaganām liks sajusties ļoti patīkami. Lietojiet savu pirkstu vai mitru marles gabaliņu. Protams, pārliecinieties, ka, lai ko arī jūs neliktu sava mazuļa mutē, tas ir tīrs, lai nerastos infekcija.

Košļājamās rotaļlietas

Košļājamās rotaļlietas ir rotaļlietas, kas sekmīgi novērsīs jūsu mazuļa uzmanību no mājsaimniecībā sastopamo priekšmetu košļāšanas (segas vai pat jūsu rotaslietas). Šādas rotaļlietas ir speciāli izstrādātas drošas košļāšanai, un tām nevar nolūst atsevišķas daļas, kas nozīmē, ka tās bērnam nav bīstamas. Tomēr, ja jūs esat ievērojusi, ka košļāšanas rotaļlietas ir pārmērīgi bojātas pēc dienu ilgas košanas, pārliecinieties, ka jūs tās nomaināt pirms tās kļūst par apdraudējumu veselībai. Tirgū ir pieejams plašs košļājamo rotaļlietu klāsts – gumijas, koka, vibrējošās, plīša utt. Jūs pat varat atrast košļājamās rotaslietas, kas ir kuloni, kurus jūs varat valkāt un vienlaikus arī droši dot košļāšanai savam mazulim.

Aukstuma sajūta

Zema temperatūra iedarbojas kā lokāls pretsāpju līdzeklis, padarot attiecīgo zonu nejūtīgu un samazinot diskomfortu. Tāpēc auksts, samitrināts dvielītis vai atdzesēta košļājamā rotaļlieta var būt lieliski piemērota mazulim, kam šķiļas zobi. Tikai pārliecinieties, ka attiecīgais priekšmets nav sasaldēts, jo tieša saskare ar ledu var bojāt smaganas. Lai nodrošinātu ārkārtīgi atdzesējošu iedarbību, izmērcējiet tīru auduma lupatiņu kumelīšu tējā, pēc tam atdzesējiet to ledusskapī. Kumelītes atslābina bērnus, tāpēc tās lieliski noder mazuļa nomierināšanai. Tā kā daudziem mazuļiem ir novērojams apetītes zudums, jo cieto pārtikas produktu košļāšana sagādā sāpes, atdzesēts ābolu biezenis, jogurts vai sastampāti augļi var būt lieliska uzkoda, kā arī vienlaikus sniegt atvieglojuma sajūtu.

Aizsargājiet ādu pret kairinājumu

Izplatīts zobu šķilšanās simptoms ir pārmērīga siekalošanās, kā rezultātā var tikt sakairināta āda. Bieži noslauciet sava bērna seju ar mīkstu auduma lupatiņu (nosusiniet ādu, bet neberziet) un uzklājiet uz zoda ādas aizsargājošu krēmu.

Zobu šķilšanās gēli

Gēli, kas ir speciāli paredzēti mazuļiem zobu šķilšanās laikā, sniedzot mierinošu iedarbību. Ir vairāki faktori, kas ir jāņem vērā, kad izvēlaties zobu šķilšanās gēlu, lai nodrošinātu, ka tas jūsu bērnam ir pilnīgi drošs. Tas nedrīkst saturēt nekādus anestezējošus medikamentus, jo tie var būt bīstami mazulim norīšanas gadījumā – ja mazulis tos norij, rīkle tiek anestezēta, tādējādi paaugstinot nosmakšanas risku. Gēlam nevajadzētu saturēt cukuru, kas paaugstina zobu caurumu veidošanās risku, taču tam vajadzētu piemist patīkamai garšai. Zobu šķilšanās gēlu jūs drīkstat uzklāt ar pirkstu tieši uz sava bērna smaganām vai arī uz košļāšanas rotaļlietas.

Medikamenti

Ja jums nepalīdz nekas, ko mēs šeit esam minējuši, konsultējieties ar savu ārstu par bērniem piemērotu pretsāpju medikamentu lietošanu (piemēram, paracetamols).