Vai zobu šķelšanās var izraisīt drudzi? - Multi-Mam LV


Vai zobu šķelšanās var izraisīt drudzi?

Zobiņu šķelšanās parasti sākas apmēram 6 mēnešu vecumā. Lai gan secība, kādā zobiņi parādās, bieži vien ir nemainīga, zobiņu izšķilšanās laiks gan var būtiski atšķirties. Tāpēc nejūtieties pārsteigta, ja trīs mēnešus jaunam mazulim sāk parādīties zobu šķilšanās pazīmes. Vairākumam mazuļu līdz 3 gadu vecumam jau būs izveidojušies visi piena zobi. Apmēram 6 gadu vecumā piena zobi sāks pamazam izkrist, un tos aizvietos pastāvīgie zobi. Šis process norit diezgan ilgi, līdz parādās arī gudrības zobi, kas notiek apmēram 17 līdz 21 gada vecumā.

Zobu šķilšanās process var būt ļoti nekomfortabls gan mazulim, gan viņa vecākiem. Parasti tas sākas apmēram četras dienas pirms zobs izlien caur smaganu un ilgst vēl trīs dienas. Šajā laikā jūsu mazulis var izrādīt virkni simptomu, tai skaitā siekalošanos, aizkaitināmību, košanu, smaganu beršanu, sūkāšanu, samazinātu vēlmi ēst cietos pārtikas produktus utt.

Liels drudzis nav zobu šķilšanās pazīme

Pastāv novecojis mīts, kas ir izplatīts vecāku starpā, kas vēsta, ka drudzis var būt saistīts arī ar zobu šķilšanās procesu.

Paaugstināta temperatūra var rasties zobu izšķilšanās procesa laikā. Tā var rasties dienu pirms zobs izlaužas caur smaganu, kā arī tieši dienā, kad tas notiek. Tomēr, ja temperatūra ir augstāka par 102°F vai 38,9°C, tā nav uzskatāma par zobu šķilšanās blakusparādību, bet gan par satraucošu simptomu, kas ir jāpārbauda jūsu mazuļa pediatram.

Daži vecāki piedēvē tādus simptomus kā nelielas iesnas un klepu zobu šķilšanās blakusparādībām, lai gan šīs pazīmes, visticamāk, norāda uz saaukstēšanos.

Lai gan vecāki un eksperti dažreiz nav vienisprātis par to, kas ir normālas zobu šķilšanās blakusparādības, viņi visi piekrīt tam, ka nopietnus simptomus nedrīkst ignorēt un maldīgi piedēvēt zobu šķilšanās procesam. Tāpēc, ja jūsu mazulim zobu šķilšanās laikā parādās kāds no sekojošajiem simptomiem:

  • Temperatūra augstāka par 102°F vai 38,9°C
  • Klepus
  • Iesnas
  • Samazināta urinēšana
  • Vemšana
  • Smaga caureja,

sazinieties ar savu ārstu. Šie simptomi var būt infekcijas pazīmes, un tiem ir nepieciešama atbilstoša medicīniskā aprūpe.