Vai ir saistība starp zobu šķilšanos un autiņbiksīšu radītiem izsitumiem? - Multi-Mam LV


Vai ir saistība starp zobu šķilšanos un autiņbiksīšu radītiem izsitumiem?

Tiklīdz sāk šķilties zobi, daudzi mazuļi izrāda virkni simptomu: siekalošanās, košana, sejas berzēšana, kaprīzums, pietūkušas smaganas utt. Tomēr ir viens simptoms, kas bijis ne vien iemesls daudzām diskusijām vecāku vidū, bet arī vispasaules pediatru vidū. Saistība starp zobu šķilšanos un autiņbiksīšu radītiem izsitumiem nav pilnībā skaidra, un ārstiem ir atšķirīgas teorijas par šo sakarību.

Kas ir autiņbiksīšu radīti izsitumi?

Autiņbiksīšu radīti izsitumi ir viegli atpazīstami. Jūs varat ievērot sarkanus un spīdīgus plankumus vietās, kur āda nonāk tiešā saskarē ar slapjām autiņbiksītēm. Galvenais vaininieks ir mitra āda, kura var viegli sabojāt berzēšana un trīšanās. Bojāta āda paver ceļu baktērijām, enzīmiem un citiem agresīviem savienojumiem, kas parasti atrodas urīnā un ekskrementos.

Vai zobu šķilšanās izraisa autiņbiksīšu radītus izsitumus?

Kā jau mēs minējām iepriekš, uz šo jautājumu nav noteiktas atbildes. Daži ārsti uzskata, ka šis process ir ļoti skaidrs un norit sekojoši: Zobu šķilšanās Caureja Autiņbiksīšu radīti izsitumi

Zobu šķilšanās process izraisa pārmērīgu siekalošanos. Daļu no šīm siekalām jūsu mazulis norij. Lielais siekalu daudzums mazuļa kuņģī var radīt gremošanas traucējumus un nelielu caureju, kas noved pie ādas kairinājuma un autiņbiksīšu radītiem izsitumiem. Pat tad, ja jūsu pieredze liek jums piekrist šai teorijai, ir jāpatur prātā viena būtiska lieta. Smaga caureja, it īpaši, ja to pavada letarģija, vemšana vai drudzis (augsta ķermeņa temperatūra, virs 102°F vai 38,9°C), ir nekavējoties jāapmeklē ārsts, jo šīs nav normālas zobu šķilšanās blakusparādības, bet gan citu problēmu simptomi, kas nomāc jūsu mazuli.

Laikā, kad parādās pirmie zobi, daudzas mātes samazina zīdīšanas reižu skaitu vai arī pārtrauc zīdīšanu pilnībā. Tādējādi tiek mazināta mātes zīdīšanas ceļā nodotā imunitāte. Pēc tam jūsu mazulis ir pakļauts daudz lielākam dažādu infekciju riskam. Tas var novest pie simptomu pārprašanas. Tāpēc mātes var saistīt caureju ar zobu šķilšanos, lai gan patiesībā tā var būt mazuļa imūnsistēmas kontroles pārņemšanas pazīme. Ja jūsu mazulim ir caureja, vispirms pārliecinieties, vai ir notikušas izmaiņas barošanā. Ja tas tā ir, tad caureja, visticamāk, ir saistīta ar infekciju. Ja tas tā nav, pārbaudiet, vai nav novērojami citi zobu šķilšanās simptomi. Paturiet prātā, ka caureja var novest pie mazuļa atūdeņošanās daudz ātrāk nekā tas notiek ar vecākiem bērniem vai pieaugušajiem, un ar zobu šķilšanos saistītai caurejai nevajadzētu ilgt ilgāk par trim dienām.

Caureja ļoti noslogo ādu. Mitrums un skābe var ļoti bojāti ādu, kā rezultātā rodas autiņbiksīšu radīti izsitumi.

Lai gan daudzi vecāki ir novērojuši tādu pašu secību arī saviem bērniem (zobu šķilšanās, pēc tam caureja un izsitumi), daži eksperti nepiekrīt šai teorijai. Viņi apgalvo, ka caureju un autiņbiksīšu radītus izsitumus neizraisa zobu šķilšanās, bet gan citi faktori, piemēram, izmaiņas uzturā (cieto pārtikas produktu ēšana vai liela sulu daudzuma dzeršana), antibiotiku lietošana, piena sēnītes vai bakteriālā infekcija, kairinājums, ko ir izraisījis kāds jauns produkts vai ilgstoša ekskrementu vai urīna iedarbība. Iespējamas skaidrojams ir meklējams mazuļa vēlmē košļāt: košļājot mājsaimniecībā atrodamos priekšmetus un netīrus materiālus, mazulis var uzņemt sevī baktērijas, kas var radīt nelielu caureju.