Košļājamās rotaļlietas - Multi-Mam LV


Košļājamās rotaļlietas

Izvēloties savam mazulim košļājamās rotaļlietas, ir jāpatur prātā daži būtiski nosacījumi. Protams, viens no galvenajiem faktoriem ir tas, vai attiecīgā košļājamā rotaļlieta ir droša jūsu bērnam un vai tā palīdzēs mazināt zobu šķilšanās simptomus. Tomēr vienmēr vispirms ir jāņem vērā drošība – tieši tāpēc mēs esam apkopojuši sarakstu ar lietām, kas jums ir jāpārbauda, meklējot košļājamo rotaļlietu visu tirgū piedāvāto rotaļlietu klāstā.

Sargieties no sekojošiem materiāliem

  • Plastmasas košļājamās rotaļlietas, it īpaši, ja tās satur BPA, PVC vai ftalātus.
  • Ķīnā izgatavotas košļājamās rotaļlietas var saturēt svinu, tāpēc labāk tās neiegādāties.
  • Jebkuras košļājamās rotaļlietas, kuras nav šķietami kvalitatīvi izgatavotas vai kurām ir detaļas, kas varētu nolūzt un radīt potenciālu nosmakšanas risku jūsu mazulim.

Ir ieteicams izvairīties no zobu šķilšanās cepumiem. Vairākumā šo cepumu esošais cukurs var radīt jūsu mazulim zobu caurumu izveidošanās risku.

Droši košļājamo rotaļlietu materiāli

Vislabākie košļājamo rotaļlietu izgatavošanas materiāli ir dabīgie materiāli, piemēram 100% dabīgā gumija vai kokvilna. Pildītas rotaļlietas vai vienkārša, mīksta kokvilnas lupatiņa var sniegt jūsu mazajam gan nepieciešamo atvieglojuma sajūtu, gan rotaļāšanās prieku. Medicīnas klases silikons arī ir drošs un, visticamāk, pret fiziskiem bojājumiem visnoturīgākais materiāls, kā arī starp visiem līdz šim minētajiem materiāliem visvieglāk tīrāmais materiāls.

Izvēloties košļājamo rotaļlietu, padomājiet par sava bērna līdzšinējo uzvedību. Ja jūsu mazulis labprātāk košļā sedziņas un apģērbu, mazulim piemērotāka būs kokvilnas košļājamā rotaļlieta. No otras puses, ja jūsu mazulis dod priekšroku cietām virsmām un mājsaimniecības priekšmetiem, tad apsveriet cietas gumijas vai koka košļājamās rotaļlietas iegādi.

Dažas papildu īpašības, kādas jums vajadzētu apsvērt, izvēloties košļājamo rotaļlietu:

  • Vai tā ir viegli tīrāma?
  • Vai tā jūsu mazulim sniedz papildu labumus, piemēram, veicina motorikas prasmju attīstību?
  • Vai tā sniedz dažādu veidu stimulāciju, piemēram, pīkstēšanu, krāsainu dizainu vai dažādas struktūras?
  • Vai to var atdzesēt ledusskapī?

Papildu atvieglojumam jūs varat atdzesēt košļājamo rotaļlietu ledusskapī. Aukstums padarīs smaganas mazāk jūtīgas un mazinās sāpes. Tikai nesasaldējiet rotaļlietu, jo tieša saskare ar ledainām virsmām var radīt smaganu bojājumus. Jūs varat uzklāt arī zobu šķilšanās gēlu vietās, kur košļājamā rotaļlieta saskaras ar smaganām.

Kā kopt košļājamās rotaļlietas

Notīriet rotaļlietas pēc katras lietošanas reizes. Atkarībā no konkrētās rotaļlietas, jūs varat to nomazgāt trauku mazgājamajā mašīnā vai veļas mazgājamajā mašīnā, tikai pirms tam izlasiet attiecīgās instrukcijas.

Regulāri pārbaudiet, vai košļājamā rotaļlieta nav bojāta. Tā kā jūsu mazuļa zobi nemitīgi aug, ir iespējams, ka no rotaļlietas atdalīsies gabaliņi un tā tiks saskrāpēta, tāpēc, ja jūs ievērojat, ka no rotaļlietas var nolūzt gabaliņi, kurus jūsu mazulis var norīt, nekavējoties nomainiet rotaļlietu.