Mitra brūču sadzīšana - Multi-Mam LV

Mitruma barjera uz ievainotās zonas palēnina ādas dabīgā mitruma iztvaikošanu. Brūcēm sadzīstot mitrā vidē, tās sadzīst bez krevelēm. Pat tējas maisiņu un ūdens kompreses ir daudz efektīvākas par ārstēšanas neveikšanu. Pārklājoša līdzekļa lietošana būtiski samazina krūtsgalu sāpes un uz krūtsgala esošo kreveļu daudzumu. (Ziemer)

Tomēr, kad bojātie krūtsgali tiek ārstēti ar joprojām bieži vien ieteikto žāvēšanas metodi (ar gaisu vai matu fēnu), plīsušajās zonās veidojas kreveles, kuras mazulis bieži vien padara vaļīgas barošanas laikā. Pēc tam krūtsgals sāk atkal asiņot, un izveidojas jauna krevele. Šāds cikls var turpināties, līdz dzīšana ir pabeigusies, sagādājot mātei ļoti nepatīkamu laiku.

Septiņdesmito gadu sākumā tika noskaidrots, ka mitra vide bez krevelēm veicināja šūnu virzību brūces virsmā un paātrināja sadzīšanu (Rovee 1972.). Pašreizējās brūču ārstēšanas metodes ietver mitrināšanu, kas palīdz sadzīšanai. Mitra vide dzīšanas procesa laikā ir kritiski svarīga epitelizācijai un epitēlija šūnu migrācijai pa brūces virsmu. (Bolton 2000) Eļļas, tai skaitā E vitamīns, neveicina brūces dzīšanu. Visas eļļas paliek uz ādas virsmas un var sniegt tikai īslaicīgu atvieglojumu. Sausai vai saplaisājušai ādai netrūkst eļļas, tai trūkst mitruma.

Nav iespējams palielināt ādas mitrumu, izmantojot ārēju avotu (šim procesam ir jānotiek iekšienē). Palīdzot ādai novērst mitruma iztvaikošanu, āda var paturēt daudz vairāk sava dabīgā mitruma.

Tomēr mātēm ar bojātiem krūtsgaliem vissāpīgākā problēma ir nevis krūtsgalu sadzīšanai nepieciešamais laiks, bet gan pēc iespējas ātrāka sāpju mazināšana.