Krūtsgalu problēmas - Multi-Mam LV

Sāpoši un bojāti krūtsgali un mātes izciestās sāpes var samazināt mātes pārliecību par savām zīdīšanas spējām un bojāt mātes attiecības ar mazuli, jo katra barošanas reize sagādā neizturamas sāpes, tā vietā, lai būtu mīlestības pilns laika pavadīšanas veids. Sāpoši krūtsgali var novest arī pie piena izvadīšanas (izspiešanas) refleksa veicināšanas.

Mātei kļūstot arvien saspringtākai ir aizsācies nepatīkams apburtais loks, kas bieži vien noved pie pāragras mazuļa atradināšanas no krūts. Mums mātēm ir jāpiedāvā mūsdienīgākie simptomu mazināšanas pasākumi un sadzīšanas procesa paātrināšanas pasākumi, lai mātēm nebūtu savi mazuļi pāragri jāatradina no barošanas ar krūti. Ir obligāti mātei jāsniedz labi padomi.

Lai novērstu vienu no galvenajiem sāpošu krūtsgalu cēloņiem, vissvarīgākais ir pareiza zīdīšanas pozīcija un pareiza mazuļa piesūkšanās krūtsgalam. Kad mazulis krūtsgalam nav piesūcies pareizi un tāpēc mutē paņem tikai pašu krūtsgalu, krūtsgals tiek bojāts, jo berzējas pret mazuļa aukslēju priekšdaļas.

Tomēr mātēm ar bojātiem krūtsgaliem vissāpīgākā problēma ir nevis krūtsgalu sadzīšanai nepieciešamais laiks, bet gan pēc iespējas ātrāka sāpju mazināšana.