Zīdīšanas sāpju cēloņi - Multi-Mam LV


Zīdīšanas sāpju cēloņi

Daudzas jaunās māmiņas uzskata sāpes pirmajās zīdīšanas dienās ir normāla parādība. Lai gan var paiet zināms laiks, līdz jūs ar mazuli atrodat vispiemērotāko zīdīšanas pozīciju, kas mazulim ļauj pareizi piesūkties krūtsgalam, sāpju ignorēšana var nozīmēt to, ka jūsu krūtsgali tiks pakļauti arvien lielākiem bojājumiem, kā arī tie var kļūt jēli. Sāpoši krūtsgali padara barošanu ar krūti ļoti nekomfortablu, un tas var novest pie krūts piena sastrēgšanas un mastīta, ja jūs sākat izlaist barošanas reizes, lai izvairītos no sāpēm; samazināta piena patēriņā dēļ var samazināties krūšu izstrādātā piena daudzums. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi precīzi noteikt sāpīgas zīdīšanas iemeslus un attiecīgi apkarot tos.

Jēli un saplaisājuši krūtsgali

Visizplatītākais zīdīšanas laikā izjusto sāpju vaininieks ir nepareiza mazuļa piesūkšanās pie krūtsgala. Kad mazulis krūtsgalam ir piesūcies pareizi, visam krūtsgalam un areolai ir jāatrodas mazuļa mutē, tādējādi padarot sūkšanas kustību ļoti efektīvu, taču tai pat laikā arī ļoti maigu. Ja netiek panākts, ka mazulis krūtsgalam piesūcas pareizi, mazulis sūc pašu krūtsgalu, kā rezultātā jums rodas sāpes un tiek bojāta krūtsgala āda.

Panākot to, ka mazulis krūtsgalam piesūcas pareizi jau zīdīšanas pirmajās reizēs, jūs varēsiet barot mazuli ar krūti bez sāpēm un necietīsiet no krūtsgalu problēmām. Tomēr, ja jūsu krūtsgali ir jau jēli, uzlieciet uz tiem aukstas kompreses, lai mazinātu sāpes, un pēc tam izmēģiniet mūsu krūšu kompreses, kas ir piesūcinātas ar bagātinošām sastāvdaļām, kas veicina sadzīšanu.

Ja sāpju iemesls ir nepareiza piesūkšanās krūtsgalam, konsultējieties ar laktācijas konsultantu, kas jums var palīdzēt eksperimentēt un atrast pareizo zīdīšanas pozīciju.

Jūsu mazulim ir cieša mēles saite

Grūtības pareizi piesūkties krūtsgalam var arī nenozīmēt to, ka ir izvēlēta nepaieza zīdīšanas pozīcija. Ja jūsu mazulim ir cieša mēles saite, mazulim var būt ļoti grūti pareizi zīst krūti. Šāds stāvoklis medicīnā tiek saukts par ankyloglossia. Šāds stāvoklis izveidojas, kad fenulum (audu saite, kas savieno mēles apakšpusi ar mutes pamati) ir pārāk īsa un cieta, kā rezultātā mēles kustības ir ierobežotas. Konsultējieties ar savu ārstu, ja jūs domājat, ka jūsu mazulim ir šī problēma, jo to var atrisināt ar pavisam vienkāršu procedūru: tiek izdarīts maziņš iegriezums audos, kas notur lejā mēli (frenulum). Visticamāk, ka jūs ievērosiet būtiskus uzlabojumus, tiklīdz jūsu mazuļa mēle būs pietiekami brīva, lai varētu pareizi kustēties.

Krūtsgala piena sēnīte

Ja jūs starp barošanas reizēm krūtsgalos izjūtat asas sāpes un ja jūsu krūtsgali ir apsārtuši un spīdīgi, jums ir piena sēnītes infekcija. Infekcija var būt arī jūsu mazuļa mutē, kur jūs varēsiet saskatīt baltas krāsas plankumus uz mēles un/vai aukslējām. Lai noteiktu pareizu diagnozi, konsultējieties ar savu ārstu. Ārsts, visticamāk, noteiks jums pretsēnīšu ārstēšanu.

Mastīts

Simptomi parasti ir novērojami tikai vienai krūtij. Jūsu krūts var kļūt jēlas, pietūkusi, apsārtusi un karsta uz tausti. Dažreiz var parādīties arī drudzis. Mastīts parasti veidojas kā piena sastrēguma vai nosprostota piena vada komplikācija, baktērijām iekļūstot krūtī un izraisot infekciju. Sākotnējā ārstēšana ietver siltas kompreses, maigu masāžu pirms barošanas un barošanas laikā, kā arī pēc iespējas biežāku barošanu. Ja simptomi nemazinās 24 stundu laikā, konsultējieties ar ārstu.

Nosprostoti piena vadi

Ja jūs ievērojat, ka uz viens krūts ir jēla zona, vai ar pirkstiem sajūtat kunkuļus, iespējams, ka jūsu krūtī ir nosprostots piena vads, kas notiek piena uzkrāšanās rezultātā. Parasti tam cēlonis ir pārmērīgi liels spiediens uz krūti, piemēram, jūsu zīdīšanas krūšturis var nebūt pareizā izmēra vai arī jūs esat ilgstoši vadījusi automašīnu, kā rezultātā drošības josta var būt radījusi līdzīgu efekti. Līdzīgi mastītam, vajadzētu pietikt ar siltām kompresēm un biežām barošanas reizēm.