Zīdīšanas radīto sāpju mazināšana - Multi-Mam LV


Zīdīšanas radīto sāpju mazināšana

Viena vai cita iemesla dēļ daudzas mātes zīdīšanas laikā cieš no sāpē. Citām mātām sāpes var radīt tik lielu stresu, ka viņas izlemj pilnībā pārtraukt barošanu ar krūti. Eksperti iesaka barot mazuli ar krūti vismaz līdz viena gada vecumam, tāpēc nesteidzieties ar sāpju radītā diskomforta cēloņa noteikšanu un iemācieties dažas no praksē sevi pierādījušajām metodēm, kas var mazināt zīdīšanas laikā radušās sāpes.

Pareiza piesūkšanās krūtsgalam ir

visizplatītākā zīdīšanas procesa radīto sāpju novēršanas metode

Zīdīšanas laikā jūsu mazuļa mutē ir jāatrodas krūtsgalam un visai areolai, krūtsgalam esot novietotam aukslēju aizmugurējā daļā tā, lai krūtsgals zīšanas laikā netiktu pakļauts lielam spiedienam. Mazuļa lūpām ir jābūt nedaudz izgrieztām uz ārpusi tā, lai starp mazuļa lūpām un krūti nebūtu brīvas telpas. Degunam ir jāpaliek brīvam, lai mazulis varētu brīvi elpot barošanas laikā. Novietojiet mazuli pareizi, pievelkot sev ciešāk tā, lai mazuļa zods būtu ļoti tuvu krūtij. Viegli saspiediet krūti un ievirziet krūtsgalu mazuļa mutes dobuma aizmugurējās daļas virzienā. Mainiet novietojumu, līdz jūs panākat, ka mazulis krūtsgalam ir nesāpīgi piesūcies un zīž gariem, ritmiskiem malkiem.

Ja jums sagādā grūtības pareizas piesūkšanās panākšana, konsultējieties ar laktācijas konsultantu, lai pārliecinātos, ka mazuļa mēlei nav ciešās mēles saites, kas bieži vien ir iemesls pareizas piesūkšanās problēmām.

Rūpējieties par sāpošiem un saplaisājušiem krūtsgaliem

Ja mazulim ir grūtības ar pareizu piesūkšanos krūtsgalam, mazulis bieži sūc pašu krūtsgalu, tādējādi radot tam bojājumus un padarot to ļoti sāpīgu. No šīs problēmas var izvairīties ar pareizu piesūkšanos krūtsgalam, taču, ja bojājumi jau ir izveidoti, ir daži pasākumi, kurus jūs varat īstenot, lai mazinātu sāpes, piemēram, uzlikt krūšu kompreses, kas satur ārstnieciskas sastāvdaļas, kas veicina atlabšanu. Aukstās kompreses arī var mazināt sāpes, vismaz īslaicīgi, tikai paturiet prātā, ka ledu nedrīkst likt tieši uz ādas.

Ja jūsu mazulis ir izsalcis, viņš zīdīs daudz enerģiskāk nekā parasti, kā rezultātā jūsu jau tā sāpošie krūtsgali tiks bojāti vēl vairāk. Vērojiet pirmās mazuļa izsalkuma pazīmes un vispirms piedāvājiet mazulim vismazāk cietušo krūti. Tādējādi līdz brīdim, kad jūsu mazulis būs gatavs otrai krūtij, viņš vairs nezīdīs tik agresīvi. Pirms zīdīšanas izspiediet dažas piena pilītes, lai stimulētu piena izdalīšanas refleksu un neļautu mazulim košļāt krūtsgalu, mēģinot iegūt pienu.

Ja jūsu krūtsgali ir pārāk sāpoši, lai barotu mazuli, izspiediet pienu, lai nezaudētu piena plūsmu un novērstu piena sastrēguma veidošanos. Dažreiz zīdīšanas nepārtraukšanas risinājums var būt speciāla krūtsgala vairoga lietošana.

Sāpošus krūtsgalus izraisa arī citi faktori, piemēram, piena sēnītes infekcija vai bakteriālā infekcija, vai citi veselības stāvokļi, piemēram, ekzēma vai psoriāze. Infekcijas gadījumā konsultējieties ar savu ārstu, kas jums var izrakstīt atbilstošus medikamentus. Krūtsgalu un krūšu ādu var kairināt arī agresīvas kosmētisko līdzekļu un higiēnas izstrādājumu sastāvdaļas , kā arī to kairinājumu var izraisīt alerģija pret kādu jaunu izstrādājumu, kuru jūs esat sākusi lietot tikai nesen. Centieties identificēt vaininieku un izvairīties no tā lietošanas. Visizplatītākie kairinātāji ir dušas želejas un vannas putas, kas pārmērīgi sausina krūtsgala ādu. Skalojiet savas krūtis ar siltu ūdeni un nelietojiet minētos izstrādājumus uz krūtīm.

Rūpējieties par saviem krūtsgaliem, pēc barošanas izspiežot dažas piena piles un izsmērējot tās pāri krūtsgaliem. Pienam piemīt ādu nomierinoša un aizsargājoša iedarbība. Tāpat jūs varat izmēģināt arī speciālu krūtsgaliem paredzētu balzamu, kas bagātinās ādu un aizsargās krūtsgalus pret plaisāšanu.

Piena sastrēgšanas novēršana

Vēl viens izplatīts zīdīšanas sāpju cēlonis ir piena sastrēgšana jeb uzkrāšanās jūsu krūtīs. Centieties neizlaist barošanas reizes, un, ja jums tomēr ir jāizlaiž kāda barošanas reize (ja jūs strādājat vai neesat mājās), izspiediet krūts pienu atbilstoši ierastajiem barošanas reižu intervāliem. Arī siltas kompreses un masāža var palīdzēt veicināt piena plūsmu un mazināt daļu spiediena.