Zīdīšanas padomi - Multi-Mam LV


Zīdīšanas padomi

Zīdīšana ļoti nāk par labu gan mazulim, gan mātei. Papildus tam, tā ir arī lieliska iespēja nostiprināt saikni un samīļoties. Tomēr dažreiz zīdīšana var būt apgrūtinoša, it sevišķi pirmajās dienās. Katra mamma un katrs zīdainis atšķiras, un, nedaudz paeksperimentējot, jūs spēsiet atrast maģisko formulu, kas jums ļaus izbaudīt katru zīdīšanas reizi. Zīdīšanas padomi var jums palīdzēt šajā ceļojumā:

 • Lai gan zīdīšana sākotnēji var radīt diezgan nepatīkamas izjūtas, tai nav jābūt sāpīgai. Ja jūs izjūtat sāpes, visticamāk, ka zīdainis nav pareizi piesūcies krūtsgalam. Pareiza pozīcija ir sasniegta tad, kad zīdaiņa mutē atrodas ne tikai pats krūtsgals, bet arī visa areola, zīdaiņa zodam esot piespiestam pie krūts un degunam esot prom no krūts. Šādā pozīcijā krūtsgals atrodas zīdaiņa mutes aizmugurē, un sūkšanas kustības efektīvi panāk krūts piena izvadīšanu.na izvadīšanu.
 • Izmantojiet pēc dzemdībām slimnīcā pavadīto laiku lietderīgi, lai konsultētos ar medmāsu vai laktācijas speciālistu par to, vai mazulis ir pareizi piesūcies krūtsgalam. Nebaidieties meklēt palīdzību, ja tā jums ir nepieciešama, un nekad nekavējieties uzdot jautājumos, ja jums rodas jebkādas šaubas vai uztraukums.
 • Trīs vai četras dienas pēc dzemdībām krūtis var pēkšņi pieaugt izmēros – tas ir zīdainim nepieciešamā krūts piena izstrādāšanas dēļ. Esiet tam gatavi, iepriekš iegādājoties atbilstoša izmēra zīdīšanas krūšturus (pārliecinieties, ka izvēlētā krūštura bļodiņu izmērs ir ievērojami lielāks par normālo krūšturu izmēru tā, lai tas jums būtu ērts).
 • Pāragri piedāvājot savam zīdainim knupīti vai pudelīti, zīdainis var samulst un atteikties no krūtsgala. Vairieties no zīdaiņa iepazīstināšanas ar knupīti un pudelīti kādu laiku tā, lai zīdīšanas procesu varētu iedibināt stingrāk.
 • Ja jūs plānojat ceļot vai ja jums ir nepieciešams izlaist noteiktas barošanas reizes, ir ieteicams iepriekš izpumpēt pienu, lai neveidotos piena sastrēgums. Izpumpēto pienu jūs varat glabāt saldētavā un izmantot vēlāk kā aizvietotāju, ja jūs esat prom vai tad, kad jūs esat atsākuši darbu.
 • Iegādājoties krūts piena pumpi, noteikti izvēlieties krūts vairogu, kas jums labi der. Ja vairogs ir pārāk mazs vai pārāk liels, tas var ietekmēt izvadītā piena daudzumu vai pat nodarīt sāpes jūsu krūtsgaliem.
 • Ja jūsu krūtsgali ir kļuvuši sāpīgi vai saplaisājuši, uzklājiet uz tiem ārstējošu kompresi, kas atvieglos sāpes un paātrinās atveseļošanas procesu. Lai aizsargātu krūtsgalus no turpmākas sabojāšanas un lai novērstu sāpīguma veidošanos, laikā starp zīdīšanas reizēm uzklājiet krūtsgaliem paredzētu balzamu. Balzamam ir jābūt zīdaiņu drošam, lai to nevajadzētu pirms zīdīšanas nomazgāt. Dažu piena pilienu izspiešana zīdīšanas beigās un krūtsgalu pārklāšana ar to var arī veicināt atlabšanas procesu.
 • Zīdīšanai izvēlieties mierīgu, klusu telpu, kurā nav traucēkļu. Pārliecinieties, ka jums ir ērti un turiet tuvumā glāzi ūdens, jo zīdīšanas process var izraisīt slāpes.
 • Ja jums ir bijis ķeizargrieziens vai ja jūs gluži vienkārši esat nogurusi pēc dzemdībām, pamēģiniet apgulties uz sāniem zīdīšanas laikā.
 • Priekšlaicīgi dzimuša mazuļa zīdīšanas apgūšana bieži vien ir ļoti sarežģīta un var prasīt vairāk laika. Tomēr, kā tas ir jebkurās zīdīšanas attiecībās starp māti un mazuli, tiklīdz saikne ir izveidota, zīdīšana parasti ar laiku kļūst arvien vieglāka un sniedz gandarījuma sajūtu gan jums, gan jūsu mazulim.
 • Un visbeidzot – esiet pacietīga. Dodiet laiku sev un zīdainim iemācīties, kas vislabāk jums der, un nezaudējiet motivāciju, ja mācīšanās ceļā uzduraties šķēršļiem. Ar neatlaidību un eksperimentēšanu, gan jūs, gan jūsu jaundzimušais jau drīzumā izaudīs zīdīšanas procesu.