Zīdaiņa košana - Multi-Mam LV


Zīdaiņa košana

Košana zīdīšanas laikā var būt ne tikai ļoti sāpīga, bet arī padarīt zīdaiņa aprūpi par ļoti nepatīkamu pieredzi. Jūs nemitīgi baidāties. Neatkarīgi no tā, vai krūtsgals joprojām ir sāpīgs no kodiena, vai jūs vienkārši baidāties no tā, ka tas notiks atkal, tas jums var traucēt izbaudīt klusos zīdaiņa aprūpes un ciešākas saiknes veidošanas mirkļus.

Kā novērst košanu zīdīšanas laikā

Zīdainis nevar kost, ja ir kārtīgi piesūcies. Zīdīšanas laikā zīdaiņa mēle nosedz apakšējos zobus tā, ka ir fiziski neiespējami iekost krūtsgalā. Tāpēc vissvarīgākais, ko jūs varat izdarīt, lai nepieļautu zīdaiņa košanu, ir novērot savu zīdaini. Bieži vien košana notiek zīdīšanas beigās, kad mazulis jau ir paēdis un vairs nav koncentrējies uz zīdīšanas procesu. Cieši vērojiet savu zīdaini un, tiklīdz ievērojat, ka mainās zīdaiņa žokļa saspringums, vai arī sajūtat, ka mēle atvirzās uz mutes dobuma aizmuguri, beidziet zīdīšanu un noņemiet zīdaini no krūts, lai neradītu zīdainim iespēju sakost krūti. No otras puses, ja košana notiek zīdīšanas sākumā, pārliecinieties, ka zīdainis ir kārtīgi piesūcies – pamēģiniet pamainīt zīdīšanas stāvokli, atrodot tādu, kas ļauj zīdainim pareizi novietot krūtsgalu savā mutē.

Neskatoties uz bailēm, kuras piedzīvo daudzas mātes, zobiņu šķilšanās process nebūt nenozīmē zīdīšanas perioda beigas. Ja košanas iemesls ir zobiņu šķilšanās radīts diskomforts, noņemiet zīdaini no krūts un piedāvājiet zīdainim zobiņu šķilšanās periodam paredzētu graužamo rotaļlietu.

Dažreiz, ja jūs skatāties TV vai runājat pa telefonu zīdīšanas laikā, zīdainis var iekost, lai pievērstu sev uzmanību. Zīdīšanas laikā veltiet nedalītu uzmanību savam zīdainim. Izvēlieties klusu telpu ar blāvu apgaismojumu un bez traucēkļiem, kas varētu novērst uzmanību. Tādējādi jūs veltīsiet visu uzmanību savam zīdainim, kā arī palīdzēsiet viņam justies mierīgam. Sarunājieties ar savu mazuli, uzturiet acu kontaktu un apmīļojiet viņu. Tādējādi zīdainis saņems pietiekami daudz uzmanības, kā arī jūs varēsiet labāk atpazīt tuvojošās košanas pazīmes.

Ja zīdainis cieš no apaukstēšanās, pamēģiniet veikt zīdīšanu stateniskā stāvoklī, lai atvieglotu zīdaiņa elpošanu.

Katrs zīdainis var iemācīties nekost, neatkarīgi no vecuma. Viss, kas jums ir nepieciešams ir pozitīva iedrošināšana un neatlaidība. Maigā un pozitīvā balss tonī uzslavējiet savu mazuli, kad zīdainis piezīžas krūtij un atlaiž to bez košanas.

Kā rīkoties, ja zīdainis kož

Nekavējoties pārtrauciet zīdīšanu. Centieties nevilkt zīdaini prom no krūts (lai gan tā ir instinktīva reakcija), jo tas var radīt arvien lielākus bojājumus krūtsgalam. Tā vietā pievelciet zīdaini ciešāk krūtij, maigi ieslidiniet pirkstu zīdaiņu lūpu kaktiņā, starp zobiem, un pēc tam izvelciet no zīdaiņa mutes ārā krūtsgalu. Ieturiet pārtraukumu zīdīšanā, ja mazulis joprojām ir izsalcis, vai pārtrauciet zīdīšanu vispār. Ja kodums ir savainojis krūtsgalu, ir svarīgi ātri piemērot pareizu ārstēšanu, pirms izveidojas infekcija. Jūs varat atdzesēt krūtsgalu ar ledu, kas palīdzēs mazināt sāpes. Pēc tam jūs varat uzklāt zīdīšanas kompresi, kas paātrinās atlabšanas procesu. Laikā starp zīdīšanas reizēm uzklājiet aizsargājošu krūtsgalu balzamu, kas nomierinās un baros ādu, kā arī nodrošinās aizsardzību pret turpmāku sāpīgumu.