Piesūkšanās pie krūtsgala problēmas - Multi-Mam LV


Piesūkšanās pie krūtsgala problēmas

Pareiza piesūkšanās pie krūtsgala ir nepieciešama sekmīgai un nesāpīgai zīdīšanai. Termins piesūkšanās šajā kontekstā nozīmē to, kā zīdainis paņem visu krūtsgalu un areolu mutē. Pareiza piesūkšanās krūtsgalam nozīmē, ka jūsu mazulis var saņemt pietiekamu piena daudzumu un ka jūsu krūtsgali ir aizsargāti pret sasāpēšanu un saplaisāšanu. Nepareiza piesūkšanās krūtsgalam var novest arī pie izstrādātā krūts piena daudzuma samazināšanās, un jūsu mazulis var neuzņemt ķermeņa svaru tik ātri, cik jūs to gribētu. Pareizas piesūkšanās pie krūtsgala problēmas rodas bieži un ir ļoti izplatītas. Ir ārkārtīgi svarīgi uzsākt zīdīšanu pareizi un pēc iespējas agrāk (vēlams jau pirmās stundas laikā pēc dzemdībām), kā arī laicīgi risināt jebkādas problēmas, kas rodas turpmāk.

Kā atpazīt labu piesūkšanos pie krūtsgala

Kad mazulis krūtsgalam ir piesūcies pareizi, viss krūtsgals un ap to esošā areola atrodas mazuļa mutē, krūtsgalam esot novietotam mazuļa mutes dobuma aizmugurē. Mazuļa mēlei ir jānosedz apakšējie zobi, aizsargājot krūtsgalu pret iespējamiem bojājumiem. Tieši tāpēc mēs apgalvojam, ka, lai gan zīdīšana ar krūti sākumā var būt nedaudz nekomfortabla, kamēr vien tiek panākts, ka zīdainis krūtsgalam piesūcas pareizi, zīdīšanai ar krūti nevajadzētu radīt sāpes.

Citas pareizas piesūkšanās pie krūtsgala pazīmes ietver nelielas krūts vilkšanas sajūtu, kā arī mazuļa vērošana, lai noteiktu, vai tiek norīts piens. Papildus, ja jums nesāp un ja jūsu mazulis vienmērīgi uzņem ķermeņa svaru, visticamāk, ka ar jūsu mazuļa zīdīšanu viss ir kārtībā.

Nepareiza piesūkšanās pie krūtsgala ir jāpārtrauc. Maigi ieslidiniet pirkstu starp lūpām mutes kaktiņā un atbrīvojiet nedaudz vietu, lai varētu izņemt krūtsgalu. Tiklīdz piesūkšanās ir pārtraukta, mēģiniet no jauna.

Kā palīdzēt mazulim pareizi piesūkties pie krūtsgala

Zīdīšana ar krūti aizņem zināmu laika daudzumu, tāpēc vispirms pārliecinieties, ka esat sevi pareizi novietojusi. Jūs varat sēdēt nedaudz atgāzusies vai pat atgulties, atkarīgi no tā, kā jums ir ērtāk. Sagatavojiet vairākus spilvenus, lai atbalstītu muguru, galvu vai arī ieslidiniet tos starp saviem ceļgaliem. Ja iespējams, zīdīšanu veiciet aptumšotā, klusā istabā, kurā ir pēc iespējas mazāk traucēkļu. Tādējādi gan jūs, gan jūsu mazulis varēs atslābināties, un zīdīšanas process notiks viegli. Tomēr jūsu mazulim nevajadzētu būt tik ļoti atslābinātam, lai aizmigtu. Pamodiniet mazuli, viegli pieskaroties mazuļa pēdām vai pakustinot mazuļa kājiņas

Ir vairāki satvēriena veidi, kurus jūs varat pielietot, lai panāktu, ka mazulis krūtsgalam piesūcas pareizi. Šūpojiet mazuli rokās, kamēr mazulis guļ jūsu priekšā, turiet mazuli ievīstītu zem savas rokas kā futbola bumbu vai arī noguldiet mazuli blakus sev uz gultas. Neatkarīgi no tā, kāds novietojums jums ir vispiemērotākais, vadlīnijas ir nemainīgas. Mazuļa galvai un ķermenim ir jābūt pagrieztiem uz jūsu krūts pusi un cieši pievilktiem pie jūsu ķermeņa. Mazuļa galvai vajadzētu atrasties vienā līmenī ar krūtsgalu tā, lai mazulim nevajadzētu piepūlēties krūtsgala sasniegšanai.

Pēc tam paņemiet savu krūti rokā un nedaudz saspiediet to, lai izspiestu dažas piena pilītes. Krūts piens ir lielisks veids, kā aizsargāt krūtsgalu pret bojājumiem un plaisāšanu, taču tas kalpo arī par signālu zīdainim atvērt muti un pieņemt krūtsgalu. Izmantojiet savu roku, lai virzītu krūtsgalu mazuļa mutes aizmugurējās daļas virzienā un, pirms mazuļa mute aizveras ap jūsu krūtsgalu, pievelciet mazuli tuvāk sev klāt. Mazuļa zodam vajadzētu būt piespiestam pie krūts, degunam esot atvirzītam prom no krūts tā, lai nebūtu traucēta mazuļa elpošana.

Ja jums ir problēmas ar pareizu mazuļa piesūkšanos krūtsgalam, nevilcinieties meklēt palīdzību. Aprunājieties ar savu ārstu, laktācijas konsultantu, draugu vai ģimenes locekli, kas ir pieredzējis zīdīšanā ar krūti.