Nosprostots piena vads - Multi-Mam LV


Nosprostots piena vads

Piena vadi ir mazas caurulītes, kas nogādā pienu no piena dziedzeriem, kas to izstrādāt, līdz krūtsgalam. Kad mazulis sāk zīst krūtsgalu, muskuļu šūnas, kas atrodas ap šī caurulītēm saraujas un stumj pienu caur vadiem. Tomēr, ja izstrādātā piena apjoms ir lielāks par to, kas tiek izspiests, krūts piens sāk uzkrāties krūtī, izraisot pietūkumu, kas traucē normālai piena plūsmai caur piena vadiem. Tāpēc šo stāvokli sauc par nosprostotiem jeb nobloķētiem piena vadiem. Šis stāvoklis var attīstīties un pārtapt iekaisumā vai mastītā, kad baktērijas iekļūst piena vados un izraisa infekcija, tāpēc nosprostotie piena vadi ir uzreiz jāapārstē, lai nerastos turpmākas komplikācijas.

Kā atpazīt nosprostotu piena vadu

Parasti simptomi ir:

 • Ciets kunkulis vienā krūtī.
 • Krūts ir jūtīga, karsta uz tausti, apsārtusi, pietūkusi un sāpoša.
 • Kunkulis ir pietūkums samazinās pēc zīdīšanas.
 • Piena plūsma ir šķietami samazinājusies.
 • Izvadītais piens var būt sabiezējis, staipīgs vai taukains.

Ja jūs sākat izjust drudzi un nogurumu, iespējams, ka nosprostojums jau ir pārtapis mastītā. Tāpēc konsultējieties ar ārstu.

Nosprostota piena vada visizplatītākie cēloņi

Parasti nosprostoti piena vadi veidojas tad, ja krūtis ikdienā netiek pilnībā iztukšotas. Tas var notikt, ja:

 • jūsu mazulim ir grūtības zīdīšanas laikā nepareizas piesūkšanās, ciešas mēles saites dēļ vai cita zīdīšanas problēma,
 • jūs pagarināt pārtraukumus starp barošanas reizēm sāpošu krūtsgalu dēļ,
 • jūs vai jūsu mazulis esat apslimuši,
 • jūs esat izlēmusi atradināt mazuli no krūts uzreiz un pavisam,
 • jūsu krūtis tiek saspiestas ikdienā nepareiza izmēra krūštura, cieša apģērba vai gulēšanas uz vēdera dēļ,
 • jūs izjūtat lielu stresu vai ja jūsu imunitāte ir novājināta,
 • jūs esat izlaidusi barošanas reizes vai ja pārtraukumi starp tām ir pārāk ilgi.

Mājas ārstēšanas līdzekļi nosprostota piena vada gadījumā

Pirmais sekmīgas ārstēšanas likums ir – nepārtrauciet zīdīšanu. Jūsu piens mazulim ir pilnībā drošs, un, zīdot pēc iespējas biežāk, jūs tieši veicināsiet ārstēšanas procesu. Ja jūs nevarat zīdīt kāda iemesla dēļ, izspiediet pienu ar roku vai izpumpējiet to ar pumpīti.

Parasti rekomendācijas ātrai atlabšanai ir: daudz atpūsties, dzert daudz šķidruma un ievērot veselīgu un sabalansētu uzturu. Papildus tam – siltas kompreses pirms zīdīšanas reizes var veicināt piena plūsmu un palielināt barošanas laikā izspiestā piena daudzumu. Jūs varat arī maigi masēt savu krūti barošanas laikā un dažas minūtes pirms barošanas..

Barojiet savu mazuli, tiklīdz pamanāt, ka mazulis ir izsalcis. Ievērojot stingri noteiktu barošanas laika grafiku, bieži vien starp barošanas reizēm paliek pārāk ilgi pārtraukumi, kas veicina piena uzkrāšanos. Tiklīdz mazulis ir iztukšojis vienu krūti, piedāvājiet viņam otru. Sāciet nākamo barošanas reizi ar to krūti, ar kuru beidzāt iepriekšējo. Krūšu iztukšošana ikdienā veicinās piena plūsmu un novērsīs turpmāku piena vadu nosprostošanos.

Ja sāpes ir ļoti stipras, nedaudz palīdzēt var paracetamols. Arī aukstas kompreses var sniegt atvieglojuma sajūtu. Lietojiet tās laikā starp barošanas reizēm, lai mazinātu sāpes un iekaisumu./p>

Ja simptomi nepazūd pēc 24 stundām atpūtas, biežas zīdīšanas, siltām kompresēm un masāžas, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.