Krūtsgalu kopšana - Multi-Mam LV


Krūtsgalu kopšana

Lai pierastu pie zīdīšanas ar krūti, ir nepieciešams zināms laiks. Sākotnējas izjūtas var būt dīvainas un radīt zināmu diskomfortu. Tomēr jums pie zīdīšanas vajadzētu pierast diezgan ātri, tāpēc sāpēm nevajadzētu būt daļai no zīdīšanas procesa. Parasti sāpes liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā. Visizplatītākais vaininieks ir nepareiza zīdīšanas pozīcija. Lai zīdīšana ar krūti vienmēr būtu patīkama un nesagādātu sāpes, mēs esam apkopojuši vadlīnijas par krūšu un krūtsgalu kopšanu

Kā rūpēties par savām krūtīm un krūtsgaliem zīdīšanas periodā

Vispārīgās higiēnas rekomendācijas ir diezgan skaidri saprotamas. Krūšu skalošana ar siltu ūdeni laikā, kad mazgājaties dušā, ir pietiekama. Vairieties izmantot dušas želejas, vannas putas vai ziepes, kas satur mazgāšanas līdzekļus, uz krūtīm un krūtsgaliem. Šiem izstrādājumiem piemīt ādu sausinošs efekts, kas tiek radīts, nomazgājot dabīgās eļļas no ādas virsmas un izraisot plaisāšanu un kairinājumu. Pēc mazgāšanās dušā vai zīdīšanas ļaujiet saviem krūtsgaliem nožūt dabīgi, nenoslaukot tos.

laba prakse ir dažu piena pilienu izspiešana pēc barošanas reize, ar tiem ieziežot krūtsgalus. Jūs varat izmantot arī krūtsgaliem paredzētu balzamu, kas bagātinās ādu un aizsargās krūtsgalus pret bojājumiem. Izvēloties krūtsgaliem paredzētu balzamu, pārliecinieties, ka tas nav jānoskalo pirms barošanas un ir drošs mazulim norīšanas gadījumā. Krūšu skalošana ar ūdeni pirms barošanas reizēm padara tās sausākas un palielina iespēju, ka tās vilkšanas laikā var tikt bojātas, tāpēc atstājiet balzamu uz krūtīm arī barošanas laikā, tādējādi nodrošinot papildu krūšu aizsardzību, kā arī atvieglojot balzama lietošanu.

Vairieties lietot krūšturus, kas satur neelpojošus sintētiskos ieliktņus. Šāda veida materiāli var neļaut ādai elpot, radot ideāli piemērotu augsni mikrobu izplatībai un infekcijai.

Ko darīt, ja jūsu krūtsgali ir sāpoši?

Vispirms, ja jūs zīdīšanas laikā izjūtat sāpes, nevilcinieties vaicāt palīdzīgu laktācijas konsultantam vai savam ārstam. Laba piesūkšanās krūtsgalam jau no zīdīšanas uzsākšanas brīža palīdzēs novērst jebkādu diskomfortu, tāpēc, ja jums ir jautājumi vai bažas, nevilcinieties vaicāt.

Ja jūsu krūtsgali ir jau sāpoši, apveriet krūšu komprešu lietošanu, kas paātrinās atlabšanas procesu. Ja sāpes ir spēcīgas, atvieglojuma sajūtu var sniegt arī aukstās kompreses, taču nelieciet ledu tiešu uz ādas. Ja sāpes ir ļoti spēcīgas, jūs varat izspiest pienu atbilstoši ikdienas barošanas grafikam, lai neļautu veidoties mastītam. Izspiesto pienu drīkst piedāvāt mazulim. Jūs varat to izdarīt ar roku vai krūts pumpīti. Mūsu ieteikums ir konsultēties ar laktācijas speciālistu, lai izlemtu, kurš no abiem veidiem ir jums piemērotāks.

Dažreiz krūtsgali var sāpēt piena sēnītes infekcijas dēļ. Šādā gadījumā konsultējieties ar savu ārstu par pareizu ārstēšanu sev un savam mazulim, jo visticamāk, ka arī jūsu mazuļa mutē ir piena sēnītes infekcija.

Kad jūs izjūtat sāpes, vispirms mazulim piedāvājiet mazāk sāpošo krūti. Pirmā piesūkšanās ir visspēcīgākā, tāpēc tā var sāpēt visvairāk. Tiklīdz mazulis ir ticis zīdīts kādu laiku, mazulis, visdrīzāk, vairs nepiesūksies tik spēcīgi. Eksperimentējiet arī ar dažādām zīdīšanas pozīcijām. Atrodiet sev un mazulim vispiemērotāko un nodrošiniet klusu vidi bez traucēkļiem, kur jūsu mazulis var atslābināties un koncentrēties uz zīšanu. Tas var novērst nejaušu iekošanu un krūtsgala košļāšanu.