Krūts sāpes zīdīšanas laikā - Multi-Mam LV


Krūts sāpes zīdīšanas laikā

Daudzas mātes pārstāj zīdīt savus mazuļus pirms ieteicamā laikā sāpju un diskomforta dēļ, ko viņas izjūt katru dienu. Mēs izprotam, ka krūts sāpes zīdīšanas laikā var likt jums baidīties no nākamās zīdīšanas reizes, un tieši tāpēc mēs esam apkopojuši metodisku palīglīdzekli, kas ietver visizplatītākos sāpju cēloņus.

Izdalīšanās reflekss

Tās ir normālas sajūtas – jūs varat izjust īslaicīgas krūšu sāpēs, ko izraisa muskuļu šūnu piena izspiešana zīdīšanas laikā. Sajūtas var būt ļoti vieglas kā, piemēram, kņudēšana, taču tās var būt arī kā ļoti spēcīgs spiediens. Iespējams, ka, laikam ejot, jūs pie šīm sajūtām pieradīsiet un tās jūs vairs nesatrauks.

Sāpīgi krūtsgali

Visizplatītākās sāpīgu krūtsgalu cēlonis ir tas, ka zīdainis zīdīšanas laikā nav pareizu piesūcies krūtsgalam. Tā rezultātā zīdainis grauž un košļā krūtsgalu, nevis pareizi sūc to, kas noved pie nelielu plaisu un nobrāzumu veidošanās uz jutīgās krūtsgala ādas. Šāds stāvoklis var būt ļoti sāpīgs, tāpēc mēs iesakām, pirmkārt un galvenokārt, atrast labu zīdīšanas stāvokli tā, lai zīdainis varētu pareizi piesūkties krūtsgalam. Kad zīdainis ir pareizi piesūcies krūtsgalam, visam krūtsgalam, kā arī daļai krūts, ir jāatrodas zīdaiņa mutē. Krūtsgals ir jānovieto tuvāk zīdaiņa mutes dobuma aizmugurei tā, lai piens uzreiz nonāktu tieši zīdaiņa rīklē. Nedaudz atlieciet zīdaiņa galvu uz aizmuguri un piespiediet zīdaiņa zodu pie krūts, vienlaikus noturot degunu prom no krūts tā, lai zīdainis varētu brīvi elpot. Novietojiet savu roku zem zīdaiņa pleciem tā, lai zīdaiņa galva varētu nedaudz atliekties uz aizmuguri, vienlaikus noturot zīdaino ļoti tuvu sev, vēderiem saskaroties. Paturot prātā šīs vadlīnijas, eksperimentējiet ar dažādiem stāvokļiem un atrodiet sev vispiemērotāko – pamēģiniet zīdīšanas laikā sēdēt atpūtas krēslā, gulēt ar mazuli jums blakus vai sēdēt, mazulim guļot uz jums priekšā noveidota spilvena. Ja krūtsgali ir jau saplaisājuši, uzklājiet uz tiem krūtsgaliem paredzētu kompresi, kas paātrinās dzīšanas procesu. Jūs varat aizsargāt savus krūtsgalus arī laikā starp zīdīšanas reizēm, uzklājot krūtsgaliem paredzētu balzamu – tikai pārliecinieties, ka tas ir drošs zīdainim, lai jums tas nebūtu pirms zīdīšanas jānoslauka.

Piena sēnītes infekcija

Sēnīšu infekcija, kas veidojas uz krūtsgaliem un zīdaiņa mutē, var dažreiz nonākt piena kanālos un izraisīt sāpes. Šim stāvoklim ir nepieciešama pareiza ārsta noteikta ārstēšana.

Krūts piena sastrēgums

Šis stāvoklis bieži iestājas pirmajās dažās dienās pēc bērniņa piedzimšanas vai arī tad, ja zīdīšana nav tikusi veikta tik bieži, kā parasti (t.i., jūs ceļojat, esat aizmirsuši izpumpēt pienu vai esat izlaiduši zīdīšanas reizi). Tas noved pie tā, ka krūts kļūst pārpildīta ar pienu, pieaug izmēros, kļūst silta uz tausti, kā arī sāp. Ja jums ir jaundzimušais, neuztraucieties – šis stāvoklis pāries, tiklīdz zīdainis noteiks pastāvīgu zīdīšanas rutīnu. Ja jūs ceļojat vai jums ir noslogots grafiks, apsveriet iespēju izpumpēt pienu, lai neļautu veidoties krūts piena sastrēgumam.

Mastīts

Jūs ievērojat, ka krūtis ir apsārtušas, pietūkušas, sāpošas, kā arī atsevišķa krūšu zona ir ievērojami silta, kam dažreiz seko pat drudzis un ķermeņa sāpes, visticamāk, ka jums ir mastīts – krūts iekaisums, ko ir izraisījusi infekcija. Galvenais mastīta cēlonis ir slikta zīdīšanas tehnika, kuras rezultātā piens paliek iesprostots krūtī. Citi cēloņi ir: nosprostots piena vads, kas liek pienam aizplūst atpakaļ, kas savukārt izraisa krūts infekciju; baktērijas, kas iekļūst krūtī caur krūtsgala ādas pārrāvumu vai plaisu vai caur piena vada atvēri. Neskatoties uz iekaisumu, jūs drīkstat turpināt zīdīšanu, taču ir noteikti jāapmeklē ārsts, lai saņemtu atbilstošu ārstēšanu.