Krūts piena izspiešana - Multi-Mam LV


Krūts piena izspiešana

Ir daudz iemeslu, kāpēc jums vajadzētu apsvērt krūts piena izvadīšanu, izmantojot pumpīti. To starpā var būt::

  • Lai izveidotu piena rezerves, lai jūsu mazulim būtu pieejams krūts piens laikā, kad jūs esat darbā vai ceļojumā.
  • Lai stimulētu piena izstrādāšanu, ja jūsu mazuļa apetīte ir samazinājusies.d
  • Ja jūsu mazulis ir piedzimis priekšlaicīgi vai viņam ir grūtības ar pareizu piesūkšanos krūtsgalam.
  • Lai novērstu vai ārstētu piena sastrēgumu, mastītu vai nosprostotu piena vadu.
  • Ja jūs atradināt mazuli no krūts un mēģināt samazināt krūtīs esošo spiedienu.

Pumpēšana sniedz zināmu brīvības sajūtu, jo jums nav vienmēr jābūt klāt barošanas laikā, kas nozīmē, ka jūs varat atgriezties darbā vai veltīt nedaudz laika sev dienas gaitā. Tomēr paturiet prātā, ka jums nevajadzētu piedāvāt savam mazulim pudelīti, ja vēl nav iedibināta zīdīšana. Pretējā gadījumā pastāv risks, ka mazulis pudelīti sajauks ar krūtsgalu un atteiksies no krūts.

Cik bieži un kad ir jāpumpē krūts piens?

Ja jūs esat zīdīšanas periodā un jūsu mērķis ir uzglabāt papildu pienu brīžiem, kad neesat klāt, labākais dienas laiks piena pumpēšanai ir no rīta, kad piena daudzums ir vislielākais. Pagaidiet stundu pēc barošanas, lai veiktu pumpēšanu. Tādējādi piena dziedzeriem ir pietiekami daudz laika, lai izdalītu pienu nākamajai maltītei.

Ja jūs pumpējat krūts pienu, lai novērstu piena sastrēgšanu, centieties pieturēties pie sava mazuļa ierastā barošanas laika grafika. Ievērojot ilgus pārtraukumus starp barošanas vai pumpēšanas reizēm, var uzkrāties krūts piens un veidoties iekaisums./p>

Labākās pumpēšanas metodes

Ir divas iespējas – piena izspiešana ar roku un pumpēšana ar krūts piena pumpi.

Krūts piena pumpji ir manuāli un elektriski. Galvenā atšķirība starp tiem ir lietošanas vieglums un patērētais laiks. Pilnībā automātiskie pumpji ļauj jums veikt vairākas lietas vienlaicīgi, un ir nepieciešamas tikai 10-15 minūtes piena izpumpēšanai. Turpretī manuālie pumpji patērē daudz vairāk laika un pūļu (pumpēšana aizņem apmēram 45 minūtes). Protams, ir atšķirība arī cenā, tāpēc, izvēloties krūts piena pumpi, ņemiet vērā savas prioritātes. Ja jūs plānojat veikt krūts piena pumpēšanu katru dienu, vēlams ir ieguldīt laba automātiskā krūts piena pumpja iegādē, tādējādi ietaupot laiku un pūles. No otras puses, ja jūs plānojat pumpēt krūts pienu tikai laiku pa laikam, ar manuālo pumpi vajadzētu pietikt.

Neatkarīgi no izvēlētā krūts piena pumpja, pārliecinieties, ka esat izvēlējusies pareizā izmēra krūts vairogu, un novietojiet to pareizi tā, lai tas neradītu diskomfortu. Pirmajā reizē krūts piena pumpēšana var būt nedaudz nekomfortabla spēcīgās sūkšana sajūtas dēļ, taču tai nevajadzētu radīt sāpes.

Jūs varat izlemt arī par labu krūts piena izspiešanai ar roku. Šī metode patērē daudz laika, tāpēc ikdienas lietošanai nav praktiska. Taču, ja jums tā ir jāpielieto tikai laiku pa laikam, ir svarīgi to darīt pareizi. Vaicājiet savam laktācijas konsultantam, lai tas nodemonstrē pareizo tehniku, vai arī ievērojiet zemāk dotās instrukcijas:

Novietojiet savu īkšķi virs krūtsgala un pirmos divus pirkstus zem krūtsgala. Jūsu plaukstai ir jāveido C burta forma, taču jūs nedrīkst krūti pilnībā ieskaut, saspiest to vai vilkt aiz krūtsgala. Neizplešot pirkstus, piespiediet plaukstu virzienā uz krūškurvi un vienlaikus virpiniet pirkstus uz priekšu. Šāda kustība masēs piena vadus un stums pienu uz krūtsgalu. Groziet plaukstu ap krūti, lai izspiestu arī citas tilpnes, kas ir izkaisītas visapkārt krūts audos. Atkārtojiet darbības, līdz krūts ir šķietami vieglāka.

Ja jūs neesat mazuļa tuvumā, kad veicat manuālu krūts piena izspiešanu, var būt noderīgi dzirdēt mazuļi pa telefonu, skatīties kādu mazuļa videoierakstu vai fotoattēlus. Redzot mazuļa seju vai dzirdot mazuļa balsi, var tikt atvieglots piena izvadīšanas reflekss, tāpēc izmēģiniet dažādas tehnikas un neaizmirstiet atslābināties.

Krūts piena uzglabāšana

Plastmasas vai stikla pudelītes ar hermētiskiem vāciņiem, lai nodrošinātu svaigumu, vai speciāli krūts piena uzglabāšanai paredzēti plastmasas maisiņi – tie visi ir pareizi svaigi izspiesta krūts piena uzglabāšanas veidi. Plastmasas maisiņus drīkst arī pielietot krūts piena sasaldēšanai, ja tas ir nepieciešams. Uzreiz pēc izpumpēšanas atdzesējiet krūts pienu, tādējādi tas ledusskapja dziļumā var tikt uzglabāts līdz pat 5 dienām 4C temperatūrā. Ja jūs izlemjat pienu sasaldēt vēlākai lietošanai, paturiet prātā, ka krūts piena sasaldēšana iznīcina tajā atrodamās antivielas, taču piena uzturvērtība nemainās. Saldētu krūts pienu drīkst uzglabāt līdz pat 12 mēnešiem -20C temperatūrā, taču, lai iegūtu maksimālu kvalitāti un svaigumu, izlietojiet to 3 mēnešu laikā. Neaizmirstiet atzīmēt datumus uz tvertnēm pirms glabāšanas.

Kā uzsildīt krūts pienu

Ja jūs izlemjat krūts pienu sasaldēt, tas pirms lietošanas ir jāatsaldē, atstājot to uz nakti ledusskapī vai novietojot to zem vēsa, tekoša ūdens. Tiklīdz piens ir atkausēts, tas ir jāglabā ledusskapī un jāizlieto 24 stundu laikā. Neatkarīgi no tā, vai piens ir bijis ledusskapī vai saldētavā, tas pirms barošanas ir jāuzsilda. Uz dažām minūtēm novietojiet aukstā piena tvertni zem silta, tekoša ūdens vai novietojiet ar ūdeni pildītu pannu uz plīts virsmas un ūdenī ievietojiet piena tvertni. Nesildiet pienu tieši pannā un neuzvāriet to; tikai nedaudz uzsildiet, lai to varētu dzert mazulis. Nesildiet pienu mikroviļņu krāsnī, jo tas var zināmā mērā mazināt krūts pienā esošo uzturvielu īpašības.