Kad man vajadzētu sākt tīrīt zobus? - Multi-Mam LV


Kad man vajadzētu sākt tīrīt zobus?

Piena parasti sāk izšķilties apmēram sešu mēnešu vecumā. Tomēr mutes dobuma higiēnas ir jāsāk ievērot jau pirms tam. Piena zobi var nešķist gana svarīgi, jo tie tāpat nomainās apmēram 6 gadu vecumā, taču tie kalpo kā vietturi pastāvīgajiem zobiem. Mazuļa smaganu aprūpe neļauj veidoties gingivītam, smaganu iekaisumam, kas var ietekmēt starp zobiem esošās šķirbas. Turklāt veselu piena zobu kopums ir ļoti svarīgs pareizai runas attīstībai, tāpēc ir būtiski uzsākt mazuļa zobu tīrīšanu laicīgi.

Mutes dobuma higiēna – jo ātrāk uzsāksiet, jo labāk

Labu mutes dobuma higiēnas paradumu attīstīšana sākas ar smaganu tīrīšanu, izmantojot mīkstu, samitrinātu auduma lupatiņu vai marles gabaliņu. Maigi noslauciet sava mazuļa smaganas pēc barošanas reizēm un pirms gulētiešanas. Tiklīdz sākas zobu šķilšanās process un parādās pirmie piena zobi, jūs varat sāk izmantot speciāli bērniem paredzētu zobu birsti (pārliecinieties, ka tā atbilst jūsu mazuļa vecumam). Zobu birstei ir jābūt mīkstai, ar mazu galviņu un lielu rokturi.

Jūs varat sāk ar vienkārši samitrinātu zobu birsti, pēc tam pakāpeniski pārejot uz zobu pastas lietošanu, kad pirmais zobs ir pilnībā izšķīlies. Lietotajam zobu pastas daudzumam ir jāsākas ar rīsa grauda izmēru un jāpāriet zirņa izmērā, kad jūsu mazulim aprit trīs gadi. Tīriet zobus maigi, veidojot riņķveida kustības, notīrot katru zobu no visām pusēm. Sevišķu uzmanību pievērsiet vietām, kur zobs robežojas ar smaganām. Pieradiniet savu bērnu pie zobu tīrīšanas divas reizes dienā. Iedrošiniet bērnu izspļaut mutes saturu pēc zobu tīrīšanas, taču neuztraucieties pārāk, ja paiet zināms laiks, līdz jūsu bērns to iemācās. Jums ir bērnam jāpalīdz tīrīt zobus, līdz bērns spēj pats izspļaut mutes saturu un izskalot muti, kas parasti notiek apmēram 6 līdz 7 gadu vecumā. Bērnu zobu tīrīšanas tehnika parasti ir optimāla no 10 gadu vecuma. Jūs varat par to pārliecināties, lietojot speciālas tabletes, kas iekrāsos nenotīrīto zobu aplikumu. Nomainiet sava bērna zobu birsti ik pēc 2 mēnešiem vai tad, kad pamanāt, ka sari ir kļuvuši retāki. Izvēlētās zobu pastas sastāvam vajadzētu būt speciāli paredzētam jūsu bērna vecumam, un tai ir jāsatur fluorīds, kam ir būtiska loma zobu bojāšanās novēršanā. Izvēlieties zobu pastu bez augļu garšas, lai jūsu bērns negribētu to norīt.

Kad vest bērnu pie zobārsta?

Jūs varat sākt vest savu mazuli pie zobārsta savu apmeklējumu reizēs, lai mazulis pierastu pie smaržām, skaņām un zobārsta kabineta izskata. J jūs zobārsta kabinetā kļūstat satraukta, veiciet bērnam atsevišķu pierakstu. Ir svarīgi bērnam ļaut pierast pie zobārsta pirms pašam bērnam ir nepieciešama zobārsta apskate. Apspriedieties ar savu zobārstu par pirmās apskates nepieciešamību. Pārliecinieties, ka zobārsts ir mierīgs un māk strādāt ar bērniem.

Check the teeth regularly for the first signs of tooth decay. If you notice any dark spots or pits on the teeth, you should take your child to the dentist for a check up.

Regulāri pārbaudiet, vai uz zobiem nav novērojamas pirmās zobu bojāšanās pazīmes. Ja jūs ievērojat jebkādus tumšus plankumus vai padziļinājumus uz zobiem, apmeklējiet ar bērnu zobārstu.

Kā aizsargāt jūs bērna zobus

Vairieties dot savam bērnam limonādes, sulas, aromatizētu pienu un citus cukuru saturošus dzērienus, kā arī aizvietojiet tos ar tīru ūdeni, krūts pienu vai mākslīgā piena maisījumu. Cukurs ir viens no visizplatītākajiem zobu bojāšanās vaininiekiem, tāpēc samaziniet sava bērna uzturā esošo cukura daudzumu pēc iespējas vairāk. Centieties pieradināt bērnu dzert no parastas krūzītes pēc iespējas ātrāk. Centieties pieradināt bērnu pie tā, lai tiktu izdzerta visa krūzīte uzreiz, nevis pa malciņam šad un tad. Neuzklājiet medu vai cukuru uz bērna knupja un piedāvājiet bērnam veselīgas uzkodas, piemēram, sieru vai dārzeņus. Ja jūs nevēlaties pilnībā izslēgt saldinātus ēdienus no sava bērna uztura, ierobežojiet to daudzumu līdz ēdienreizēm, lai zobiem laikā starp ēdienreizēm būtu laiks atkopties. Lietojot zīdaiņu pārtiku, pārliecinieties, ka tā nesatur cukuru vai citus saldinātājus.