Kā pārtraukt zīdīšanu - Multi-Mam LV


Kā pārtraukt zīdīšanu

Bez šaubām, zīdīšana ir ļoti labvēlīgi gan mātei, gan mazulim. Tieši tāpēc eksperti iesaka zīdīt vismaz līdz vienu gada vecuma sasniegšanai. Neatkarīgi no pieņemtā lēmuma, pienāks laiks, kad jums mazulis būs jāatradina no krūts zīdīšanas. Tas var būt ļoti emocionāls periods. Jūs varat izjust sajauktas skumju, prieka un satraukuma emocijas. Daudzas mātes ir apmulsušas, uztraucoties par to, vai zīdīšanu vajadzētu pārtraukt pilnībā un pēkšņi vai arī pakāpeniski. Tieši tāpēc mēs esam izstrādājušo dažas praktiskas vadlīnijas, kas jums var palīdzēt pārtraukt zīdīšanu, neradot lieku stresu.

Kad pārtraukt zīdīšanu?

Ir vairākas metodes, kuras jūs varat pielietot, lai noteiktu, vai ir pienācis īstais lieks atradināt savu mazuli no zīdīšanas. Visizplatītākā metode ir pakāpeniska zīdīšanas reizes izlaišana, sākot ar vienu izlaistu zīdīšanas reizi, un, atkarībā no mazuļa vecuma, aizvietojot to ar barošanu ar cietajiem pārtikas produktiem. Ja mātes atgriežas darbā, dažreiz ir grūti turpināt ikdienas zīdīšanu; jūs varat turpināt nakts un rīta zīdīšanas reizes. Tiklīdz jūsu mazulis jau ēd cietos pārtikas produktus un tiek zīdīts tikai divas reizes dienā, jūs varat vienkārši pārtraukta arī šīs atlikušās zīdīšanas reizes un zīdīšanu kopumā. Vai arī jūs varat ļaut savam mazulim izlemt, kad tas ir gatavs atteikties no zīdīšanas ar krūti. Tas parasto notiek vecumā no 2 līdz 4 gadiem, bērnam pamazām zaudējot interesi par krūts zīdīšanu.

Pakāpeniskā pieeja visbiežāk ir vieglāka mazulim un tā palīdz novērst piena sastrēguma un mastīta veidošanos, jo izstrādātais krūts piena daudzums pakāpeniski samazinās.

Cik ilgu laiku parasti aizņem atradināšana no zīdīšanas ar krūti?

Tas ir ļoti individuāli – tas var aizņemt no diviem līdz sešiem mēnešiem, atkarībā no tā, cik ātri jūsu mazulis pielāgojas šādām izmaiņām.

Atradināšanas no krūts process

Ja jūs cenšaties atradināt savu mazuli no krūts pēc 1 gada vecuma, sāciet to, piedāvājot mazulim mazu cieto pārtikas produktu porciju uzreiz pēc zīdīšanas. Tiklīdz jūsu mazulis ēd jau kārtīgi, sāciet piedāvāt šādu ēdienu mazulim arī pirms zīdīšanas. Lēnām palieliniet mazuļa apēstā ēdiena daudzumu un samaziniet zīdīšanas ilgumu. Izslēdzot vienu zīdīšanas reizi dienā un ļaujot savām krūtīm pielāgoties, jūs samazināsiet mastīta rašanās iespējamību.

Vēl viena laba pieeja ir pakāpeniska barošanas laiku atlikšana, katru reizi par 15 minūtēm. Tiklīdz jūsu bērns sāk zīst tikai pirms gulētiešanas, jūs varat pamēģināt zīdīšanas laikā mazulim piedāvāt kausiņu ar ūdeni vai pienu. Ja šāda pāreja jums ir grūta, ir vērts ļaut bērnu nolikt gulēt savam partnerim.

Ja jums ir nepieciešams pārtraukt zīdīšanu ar krūti pirms mazulis ir sasniedzis 1 gada vecumu, jums ir jāaizvieto krūts piens ar mākslīgā piena maisījumu. Labākais veids, kā šo pāreju padarīt vieglāku jūsu mazulim, ir apvienot abus piena veidos, pakāpeniski palielinot to attiecību par labu mākslīgā piena maisījuma, līdz jūs pārtraucat zīdīšanu pilnībā.

Zīdīšanas pārtraukšanai var būt arī medicīniski iemesli. Sazinieties ar savu ārstu un vaicājiet padomu par to, kā atradināt no krūts savu mazuli.

Zīdīšana ar krūti jūsu mazulim ir nozīmīgāka par parastu ēšanu. Tā sniedz miera, drošības un tuvības sajūtu. Mēģiniet zīdīšanas vietā atrast jaunus veidus, kā satuvināties ar mazuli un mierināt mazuli. Tas var būt kas pavisam vienkāršs, piemēram, kopīgas rotaļas, grāmatas lasīšana vai vienkārši mīļošanās.

Ja jūsu bērna dzīvē norit lielas pārmaiņas, piemēram, dzīvesvietas maiņa, jūsu atgriešanās darbā vai mazuļa nesena slimošana, tas var nebūt labākais laiks, lai atradinātu mazuli no krūts. Atradināšana no krūts ir ilglaicīgs process, tāpēc nesteidzieties un esiet pacietīga.

Tiklīdz jūs pārtraucat zīdīšanu ar krūti, hormonu līmenis jūsu ķermenī ir jāatjauno. Tas var ietekmēt jūsu garastāvokli un likt jums justies nedaudz slikti. Atvēliet laiku sev, atslābinieties vai pavadiet patīkamu pēcpusdienu kopā ar draugiem. Un neuztraucieties – atradināšana no krūts nozīmē tikai to, ja jūsu mazulis turpmāk ēdīs cietos pārtikas produktus, un jūs joprojām varēsiet izbaudīt ar mazuli laika gaitā izveidotās emocionālās saites labumus.