Kā palielināt piena plūsmu - Multi-Mam LV


Kā palielināt piena plūsmu

Ja jūs uztraucaties par to, ka jūsu krūtīs neveidojas zīdainim nepieciešamais piena daudzums, esiet droša – jūs neesat vienīgā. Daudzas mātes visā pasaulē ir to izjutušas. Ja jūsu mazulis vienmērīgi uzņem ķermeņa svaru, katru dienu pietiekami bieži piečurā un piekakā autiņbiksītes, un ja jūsu krūtis ir šķietami vieglākas un mīkstākas pēc zīdīšanas, tas nozīmē, ka jūsu mazulis, visticamāk, uzņem pietiekami daudz piena. Tomēr, ja jums ir jebkādi jautājumi vai bažas, nevilcinieties aprunāties ar savu ģimenes ārstu vai laktācijas konsultantu. Zemāk jūs atradīsiet dažus padomus par to, kā jūs varat palielināt piena plūsmu, ja jums šķiet, ka jūs nenodrošināt mazulim nepieciešamo piena daudzumu vai vienkārši vēlaties izvairīties no problēmām.

Pirmā lieta, kas jums ir jāpatur prātā, kad runa ir par krūts piena izstrādāšanu, ir saistīta ar pieprasījumu – jo biežāk jūs zīdīsiet, jo vairāk krūts piena jūsu krūtis izstrādās. Zīdiet katru reizi, kad jūsu mazulis izrāda pirmās izsalkuma pazīmes (paaugstināta trauksmainība, meklēšanās vai mutes čāpstināšana), vēl ilgi pirms raudāšanas. Nemēģiniet ieviest barošanas laika grafikus. Tā vietā paļaujieties uz mazuļa bioloģisko pulksteni, kas jums pateiks precīzi, cik bieži un cik ilgi zīdīt mazuli. Turklāt būs dienas, kad jūsu ķermenim būs nepieciešams laiks, lai pielāgotos jūsu mazuļa mainīgajām vajadzībām. Šajās dienās jūsu mazulis būs daudz nemierīgāks, daudz uzbudinātāks, kā arī biežāk gribēs ēst. Pēc 2-3 dienām viss atgriezīsies ierastajās sliedēs. Jūsu ķermenis būs pielāgojies, un jūsu mazulis atkal būs apmierināts. Šādas dienas pirmajā mazuļa dzīves gadā gadīsies regulāri, un bieži vien tās notiks vienlaicīgi ar būtiskiem mazuļa attīstības soļiem. Mēģiniet gana daudz atpūsties šajās dienās un zīdiet mazuli tik bieži, cik vien vajadzīgs. Ja mazulis neuzņem ķermeņa svaru tik ātri, cik jūs to gribētu, vai ja zīdīšana ir sāpīga, cēlonis var būt mazuļa nepareiza piesūkšanās krūtsgalam. Vaicājiet palīdzību laktācijas konsultantam, draugam vai ģimenes loceklim, kam ir pieredze zīdīšanā. Zīdaiņa pareiza piesūkšanās krūtsgalam ļaus efektīvi veikt zīdīšanu, kā arī aizsargās jūsu krūtsgalus pret bojājumiem un sāpēm.

Jūs varat veicināt piena izstrādāšanu, izvadot pienu laikā starp barošanas reizēm. Tas ir nepieciešams tikai tad, ja jūsu mazulis neuzņem svaru vai nepieslapina autiņbiksītes pietiekami bieži.

Ja iespējams, nebarojiet mazuli ar mākslīgā piena maisījumu. Tas ir saistīts ar piedāvājumu un pieprasījumu. Ja jūsu mazulis dzer mākslīgā piena maisījumu, viņš mazāk zīdīs, kas novedīs pie vēl lielāka krūts izstrādātā piena daudzuma samazinājuma. Turklāt ir ieteicams izvairīties arī no knupju un pudelīšu došana, kamēr nav iedibināti zīdīšanas paradumi. Knupji var samulsināt mazuli, sajaucot tos ar krūtsgalu, kā rezultātā mazulis atteiksies zīdīt.

Zīdīšanas laikā var palīdzēt maiga krūšu masāža. Tā nepalīdzēs izstrādātā piena daudzumam, bet gan atvērts piena vadus un veicinās brīvu piena plūsmu.

Dažreiz par mierinājumu var būt mazuļa svēršana pirms un pēc barošanas, taču esiet piesardzīgi – jūsu mazuļa izdzertais daudzums sākumā būs ļoti mazs.

Zinātnieki nav vienisprātis par to, vai noteikti pārtikas produkti var ietekmēt laktāciju, tāpēc uztveriet ar to saistītos apgalvojumus piesardzīgi. Tiek uzskatīts, ka izstrādātā krūts piena plūsmu palielina sēklas (grieķu sierāboliņa sēklas, fenhelis, ķimenes, sezama sēklas un diļļu sēklas), ķiploki, spināti, svētā bazilika jeb tulsi tēja, lēcas, riekstu un žāvēti augļu, auzas un putras, svētītais dadzis, ingvers un burkāni.

Ja jūs izlemjat eksperimentēt ar kādu no augstāk minētajām sastāvdaļām, paturiet prātā, ka tās ir jāuzņem samērīgā daudzumā un tikai kā daļa no veselīga un sabalansēta uztura. Pirms sākt papildus uzņemt uztura bagātinātājus vai augu līdzekļus, konsultējieties ar savu ārstu.

Vēl viens plaši izplatīts samazināta izstrādātā krūts piena daudzuma cēlonis ir stress. Jaundzimušā ienākšana dzīvē var radīt lielu stresu, tāpēc ļaujiet sev un mazulim nodibināt ciešu saikni un atpūsties. Ja iespējams, ierobežojiet savus pienākumus līdz minimumam, lai jūs varētu pavadīt pirmās pēcdzemdību dienas ar savu mazuli. Nejūtieties slikti, lūdzot draugiem vai ģimenes locekļiem palīdzību. Zīdīšanai atrodiet mierīgāko un klusāko telpu mājā. Tas palīdzēs gan jums, gan jūsu mazulim atpūsties un koncentrēties uz zīdīšanu. It īpaši būtiski tas ir dienās, kad jūsu ķermenim ir jāpielāgojas mazuļa mainīgajām vajadzībām; kad mazulis ir šķietami kašķīgs un raudulīgs, var būt noderīgi aprunāties ar citām mātēm, kam bērniņš ir piedzimis apmēram tai pašā laikā, kad jums. Atzīšana un izpratne palīdzēs jums vienai otru atbalstīt šajā periodā.