Jaundzimušo zīdīšana - Multi-Mam LV


Jaundzimušo zīdīšana

Kad ir ideālais laiks uzsākt sava jaundzimušā zīdīšanu? Patiesībā ideālais brīdis ir tad, kad jūsu ārsts vai medmāsa uzliek uz jūsu krūtīm jaundzimušo – tieši tad jums ir lieliska saiknes izveidošanas iespēja, piedāvājot savam mazulim nedaudz jaunpiena. Jaunpiens ir pirmais jūsu ķermeņa izstrādātais piens pēc dzemdībām, un tas satur antivielas, kas pasargās mazuli no infekcijas.

Kad ir ideālais laiks uzsākt sava jaundzimušā zīdīšanu? Patiesībā ideālais brīdis ir tad, kad jūsu ārsts vai medmāsa uzliek uz jūsu krūtīm jaundzimušo – tieši tad jums ir lieliska saiknes izveidošanas iespēja, piedāvājot savam mazulim nedaudz jaunpiena. Jaunpiens ir pirmais jūsu ķermeņa izstrādātais piens pēc dzemdībām, un tas satur antivielas, kas pasargās mazuli no infekcijas.

Kā panākt, lai zīdainis pareizi piesūcas krūtsgalam

Novietojiet savu zīdaini tuvu sev, saskaroties jūsu vēderiem. Nedaudz atlieciet zīdaiņa galvu uz aizmuguri un piespiediet zīdaiņa zodu pie savas krūts, noturot zīdaiņa degunu prom no krūts, lai zīdainis varētu elpot brīvi. Tiklīdz zīdainis ir pareizi piesūcies krūtsgalam, krūtsgalam ir jābūt zīdaiņa mutes aizmugurējā daļā tā, lai piens ietecētu uzreiz tieši rīklē.

Ja jaundzimušajam ir grūtības ar piesūkšanos pie krūtsgala, mēģiniet nedaudz mainīt zīdīšanas stāvokli, līdz jūs atrodat tādu, kas derēs jums abiem. Ja jūs izjūtat jebkādas grūtības zīdīšanas laikā, konsultējieties ar laktācijas speciālistu vai medmāsu. Tādējādi jūs sev aiztaupīsiet stresu un neapšaubīsiet savu rīcību pareizumu.

Cik bieži mazulis ir jāzīda?

Vispārējs noteikums vēsta, ka mazuli nevajadzētu zīdīt pārāk bieži. Tomēr mazuli ir iespējams zīdīt arī pārāk reti, tāpēc pieturieties pie stingri noteiktas barošanas sistēmas un barojiet savu mazuli, tiklīdz pamanāt pirmās izsalkuma pazīmes. Tās var būt:

  • IPaaugstināta aktivitāte
  • Krūtsgala meklēšana
  • Lūpu čāpstināšana vai laizīšana

Raudāšana ir jau vēla izsalkuma pazīme. Centieties atpazīt pirmās zīdaiņa izsalkuma pazīmes, pirms zīdainis sāk raudāt. Tas nozīmē, ka jums, visticamāk, nāksies zīdīt zīdaini no 8 līdz 12 reizēm dienā. Tas ir normāli veselīgiem un labi barotiem zīdaiņiem. Mazulim ir jāļauj zīdīt tik ilgi, cik vien zīdainis to dara aktīvi. Pēc tam jūs varat piedāvāt otru krūti. Ja jaundzimušais ir ļoti miegains, jums var būt nepieciešams viņu maigi pamodināt, lai piedāvātu krūti.

Kā zināt, vai jaundzimušais uzņem pietiekami daudz piena

Pēc tam, kad bērniņš ir atguvis sākotnēji pēc dzemdībām zaudēto svaru, bērniņš sāk uzņemt svaru. Vidēji jaundzimušajā ķermeņa svaram ir jāpieaug par apmēram 200 gramiem nedēļā. To var viegli pārbaudīt, regulāri veicot zīdaiņa svēršanu, taču ir arī citas labi barota zīdaiņa pazīmes. Pirmajā nedēļā jūs varat sagaidīt katru dienu pieaugošu netīro autiņbiksīšu skaitu (1 pirmajā dienā, divi otrajā dienā utt.). Pēc ceturtās dienas ir normāli, ja izkārnījumi tiek izvadīti 4 vai vairākas reizes dienā. Normāliem izkārnījumiem ir jābūt brīviem, dažreiz pat saturot nelielus kunkuļus. Ja runa ir par pieslapinātām autiņbiksītēm, sākot ar pirmo dienu, to skaits arvien pieaugs, sasniedzot 6 vai vairāk pieslapinātas autiņbiksītes dienā pēc ceturtās dienas atzīmes.

Drinking cow’s milk can sometimes affect your little one causing symptoms such as bloating, skin rash, face swelling, diarrhea, vomiting, etc. due to the protein present in cow’s milk that your baby may be allergic to. If you are worried that this may be the case, talk to your physician about not drinking cow’s milk for a couple of weeks and see if your baby’s symptoms subside.

Ja jūs ievērojat, ka:

  • Zīdainim nav piekakātu vai piečurātu autiņi,
  • Urīna krāsa ir tumša (pēc 3. dienas),
  • Izkārnījumu krāsa ir tumša (pēc 4. dienas),
  • Zīdainis nevēlas zīdīšanu tik bieži, cik tas ir ieteicams, vai ja
  • Krūtis ir sāpošas vai jums ir drudzis un gripai līdzīgi simptomi,

Jums ir jāsazinās ar savu ārstu, lai saņemtu turpmākus padomus.