Atvilnis - Multi-Mam LV


Atvilnis

Jūs varat ievērot, ka jūsu mazulis barošanas laikā vai īsi pēc barošanas izspļauj pienu. Tā ir normāla parādība, ko sauc par atvilni, un vairākumā gadījumu tas nav iemesls uztraukumam. Atvilnis notiek, kad mazulis norij vairāk piena nekā viņa mazais barības vads spēj uzņemt, kā rezultātā liekais piena daudzums nonāk atpakaļ mutē. Statistika liecina, ka 50% jaundzimušo katru dienu ir atvilnis, taču vairākumam no tiem tas pazūd līdz laikam, kad viņiem aprit viens gads. Atvilnis var notikt gan ar krūti barotiem zīdaiņiem, gan ar pudelīti barotiem zīdaiņiem./p>

Atvilnis var būt arī kluss. Šādā gadījumā jūsu zīdainis, iespējams, norij pienu, kas ir atnācis atpakaļ augšā, nevis izspļauj to ārā. Ja jūs pamanāt, ka jūsu zīdainis turpina rīt pat pēc barošanas beigām, tas var norādīt uz to, ka vainīgs ir klusais atvilnis.

Ja jūsu mazulis ir ļoti izsalcis un sāk zīst ļoti ātri vai ja jūsu krūtis ir pārpildītas ar pienu, vai ja jūsu zīdainis norij pārāk daudz gaisa, bieži izlaižot krūtsgalu no mutes, ir ļoti iespējams, ka radīsies atvilnis.

Dažos gadījumos atvilnis var būt citu veselības stāvokļu simptoms, piemēram, tas var liecināt par govs piena nepanesamību vai gastroezofageālā atviļņa slimību. Tomēr, ja jūsu mazulis vienmērīgi uzņem ķermeņa svaru un neizrāda nekādus citus diskomforta simptomus, visticamāk, ka atvilnis ir tikai neliels traucēklis jums, jo tas vienmēr ir jāsatīra, taču nav medicīniska rakstura problēma.

Ja atvilnis notiek vairākas reizes dienā vai ja ir novērojami jebkādi citi simptomi, piemēram, rīstīšanās, apgrūtināta norīšana, uzbudināmība, nepārtraukta raudāšana, dzeltenas vai zaļas krāsas vēmekļi, vai ja jūsu mazulis izliec muguru barošanas laikā, vai ja mazulis neuzņem ķermeņa svaru, jums ir jākonsultējas ar ārstu.

Kā palīdzēt mazulim tikt galā ar atvilni

Vispārīgie ieteikumi, kas būtu jāievēro, lai mazinātu mazulim atviļņa radīto diskomfortu, ir:

  • Mazuļa barošana, turot mazuli taisni.
  • Mazuļa atraugas sagaidīšana pēc katras barošanas reizes.
  • Mazuļa turēšana taisni apmēram 20 minūtes pēc barošanas.
  • Neveidojot ilgus pārtraukumus starp barošanas reizēm, lai neļautu bērnam zīst agresīvi.
  • Ja jūs savu mazuli barojat ar pudelīti, pārliecinieties, ka knupja caurums nav pārāk liels, tādējādi radot pārāk ātru piena plūsmu.
  • Paceļot uz augšu matrača galu, kurā atrodas mazuļa galva, un mazuļa galvu novietojot nedaudz augstāk par viņa pēdām; tas var atvieglot atvemšanu.

Ja jūsu mazulis cieš no smagiem atviļņiem, jūsu ārsts var ieteikt kādu no visizplatītākajām atviļņa simptomu atvieglošanas pieejām. Vispirms ir jāpārbauda, vai mazulim nav alerģija uz govs pienu. Izslēdziet no mazuļa uztura pienu un piena produktus, piemēram, sieru un jogurtu, un vērojiet, vai jūsu mazuļa stāvoklis mainās. Ja izrādās, ka govs pienā esošās olbaltumvielas nav atviļņa cēlonis, jūsu ārsts var ieteikt mazuļiem paredzētu skābes neitralizētāju, kas palīdz neitralizēt kuņģa skābi, kas, iespējams, rada sāpes un kairina rīkli. Ārsts var arī ieteikt pievienot izspiestajam krūts pienam vai mākslīgā piena maisījuma biezinātāju. Biezinātāju pievienošana atviļņa apkarošanai ir veca metode, kurai nav ievērojama zinātniskā pamatojuma, tāpēc, pirms izmēģināt kādu no aprakstītajām metodēm, konsultējieties ar savu ārstu.