Atradināšana no krūts - Multi-Mam LV


Atradināšana no krūts

Agri vai vēlu katram mazulim pienāk laiks, kad ir jāatradinās no krūts zīšanas. Ir jūsu un jūsu mazuļa ziņā izlemt, kad tieši ir īstais laiks pārstāt mazuļa barošanu ar krūti. Ja jūs vēlaties zināt, ko iesaka attiecīgās institūcijas, piemēram, Pasaules Veselības organizācija vai Amerikas Pediatrijas akadēmija, tad ir jāmin, ka tās iesaka barot mazuli ar krūti vismaz līdz viena gada vecumam. Jūs varat izlemt mazuli atradināt no krūts, vadoties pēc savām personīgajām vajadzībām, vai arī jūs varat ļaut savam mazulim jums parādīt, kad viņš tam ir gatavs. Neatkarīgi no konkrētās situācijas, neļaujiet vides izdarītajam spiedienam vai ģimenes un draugu sagaidāmajam ietekmēt savu lēmumu.

Jums var būt neskaidras izjūtas par mazuļa atradināšanu no krūts. Barošana ar krūti ļauj jums pavadīt mierpilnus mirkļus, mīļojoties un nodibinot ciešu saikni ar savu bērnu, un jums var būt bažas, ka atradināšanas rezultātā šī saikne var pazust. Atradināšana no barošanas ar krūti nozīmē tikai to, ka jūsu bērns lielā mērā sāks ēst to pašu ēdienu, ko ēdat jūs, taču pastāv daudz dažādu veidu, kā saglabāt ciešo emocionālo saikni. Katru dienu veltiet noteiktu laiku savam bērna, neatkarīgi no tā, vai tā būtu rotaļāšanās, kopīga grāmatas lasīšana vai vienkārši mīļošanās. Šādi mirkļi palīdzēs jums abiem izturēt šīs būtiskās pārmaiņas, nejūtoties nedroši. Tikai nepakļaujieties mazuļa vēlmei tikt barotam no krūts. Tā vietā centieties stingri pieturēties pie izvēlētā laika grafika.

Kad sākt atradināt mazuli no barošanas ar krūti

Ir divas izplatītas metodes, kas var jums palīdzēt noteikt īsto laiku sev un jūsu mazulim. Kā jau minējām augstāk, jūs varat ļaut pašam bērnam pieņemt šo lēmumu, vērojot, kad bērns sāk zaudēt interesi par barošanu ar krūti, kas parasti notiek apmēram 4 līdz 6 mēnešu laikā pēc tam, kad mazulis ir sācis uzturā uzņemt cietos pārtikas produktus. No otras puses, jums var likties, ka ir pienācis īstais laiks pārtraukt mazuli barot ar krūti, jo jūs atsākat strādāt vai jūs vienkārši jūtat, ka ir pienācis īstais laiks. Šādā gadījumā pilnīgai atradināšanai var būt nepieciešams vairāk laika, pūļu un pacietības, jo šo procesu nedrīkst sasteigt.

Ir noteikti iemesli, kas var būt par pamatojumu tam, lai atliktu mazuļa atradināšanu no barošanas ar krūti par vienu vai diviem mēnešiem. Ja jūsu mazulis ir apslimis, jums ir jāuzgaida līdz mazuļa atlabšanai. Tāpat arī, ja jūsu mazuļa dzīvē notiek būtiskas pārmaiņas, piemēram, dzīvesvietas maiņa vai māsiņas vai brālīša ienākšana dzīvē, būtu labāk šādā laikā mazulim neradīt papildu stresu, uzsākot atradināšanu no barošanas ar krūti.

Padomi par to, kā atradināt mazuli no barošanas ar krūti

Pirmkārt, sāciet mazuli atradināt no barošanas ar krūti pakāpeniski un nesasteidziet šo procesu. Tas neļaus veidoties krūts piena sastrēgumam un mastītam, jo jūsu krūtīm būs gana daudz laika, lai pierastu pie mazāka krūts piena patēriņa, kā arī tas palīdzēs jūsu mazulim pierast pie arvien retākas zīdīšanas.

Jūs varat sākt atradināšanas procesu, izlaižot barošanas reizi un krūts vietā mazulim piedāvājot pudelīti. Dariet šādi dažas nedēļas, pēc tam pamēģiniet izlaistu vēl kādu ēdienreizi, kad jūsu mazulis ir jau pielāgojies. Vēl viena metode ir sākt saīsināt barošanas ar krūti ilgumu, uzreiz pēc barošanas piedāvājot mazulim cietos pārtikas produktus. Pēc tam pamēģiniet mazulim piedāvāt cietos pārtikas produktus arī pirms barošanas ar krūti tā, lai mazuļa vēlme uzņemt krūts pienu samazinātos. Turklāt jūs varat sākt atlikt barošanas reizes par 10 līdz 15 minūtēm katrā reizē (tas ir ļoti efektīvi vakara barošanas reizēm vai tad ja jūs barojat mazuli ar krūti tikai dažas reizes dienā).

Ja jums sagādā grūtības pirms mazuļa gulētiešanas paredzētās barošanas reizes izlaišana, lieciet savam dzīvesbiedram nolikt mazuli gulēt, kamēr jūs pati atrodaties blakusistabā vai pat pavadāt laiku, ciemojoties pie saviem draugiem. Iespējams, ka jūsu mazulis ar radušos situāciju tiks galā vieglāk, ja jūsu nebūs klāt.